Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Seniorzy odkrywali zakamarki Internetu w chojnowskiej bibliotece

Autor admin
Data utworzenia: 27 marzec 2014, 08:57 Wszystkich komentarzy: 0


Seniorzy odkrywali zakamarki Internetu w chojnowskiej bibliotece

Tegoroczna akcja „Tydzień z Internetem” obejmująca zasięgiem całą Europę odbywa się w dniach 24-30 marca. W tym czasie organizacje oferujące publiczny dostęp do globalnej sieci organizują spotkania pokazujące możliwości jakie oferuje Internet. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, w murach której możemy skorzystać z darmowego dostępu do sieci, już po raz trzeci zorganizowała spotkanie w ramach akcji. Tym razem nosiło ono tytuł „Pole do popisu”, a skierowane było głównie do seniorów.

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania, która ma na celu zachęcić jak największą ilość osób do korzystania z Internetu. W jej ramach organizowane są spotkania pokazujące ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania zasobów i zastosowań nowych technologii.


W ramach kampanii „Tydzień z Internetem 2014” Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zorganizowała spotkanie dla seniorów „Pole do popisu”. Była to jedna z trzech opcji, jakie zaproponowali organizatorzy. Pozostałe: „Co ze mnie wyrośnie” przeznaczone było dla dzieci w wieku 6-9 lat, „Zagraj w przyszłość” – dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Opcja wybrana przez naszą bibliotekę to kurs online autorstwa Orange Polska oraz Fundacji Orange.


Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie miało na celu wprowadzenie osób starszych w świat Internetu. Uczestniczyły w nim w większości osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siecią, bądź są na bardzo niskim poziomie zaawansowania.


Wtorkowa akcja miała dość nietypową formę – uczyła obsługi Internetu przy pomocy Internetu, a konkretnie transmisji online. Od godziny 15.00 na gości biblioteki czekali fachowcy, którzy przystępnym językiem instruowali „co do czego służy”. Transmisja składała się z dwóch części. Pierwsza z nich była wprowadzeniem, specjaliści mówili o korzyściach jakie płyną z korzystania z Internetu, zagrożeniach oraz tłumaczyli podstawowe pojęcia z nim związane. Druga partia to warsztaty. W jej trakcie prowadzący uczył posługiwania się komputerem oraz Internetem. Jak mówili organizatorzy – spotkanie miało pomóc przestać się bać Internetu i oswoić z nim.

Kampanię „Tydzień z Internetem 2014” honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.