Sukcesy chojnowskich kolarzy w Mistrzostwach Dolnego Śląska w kolarstwie przełajowym

Autor admin
Data utworzenia: 11 marzec 2014, 12:56 Wszystkich komentarzy: 1

W minioną sobotę tj. 8 marca w Jeleniej Górze-Cieplicach 117 kolarzy z naszego województwa rywalizowało o mistrzostwo Dolnego Śląska w kolarstwie przełajowym i Puchar QUESTSPORT. Na trasie, gdzie długość rundy wynosiła 2500 m, stawili się również młodzi zawodnicy z klubu UKK Oriens-MTB Chojnów, którzy dzięki dobrej postawie zajęli czołowe miejsca na mecie.

Zawody w Cieplicach przeprowadzono zgodnie z przepisami PZKol obowiązującymi dla kolarstwa przełajowego na obecny sezon. Długość trasy jaka czekała na zawodników była wielokrotnością rundy wynoszącej 2500 m.

Dzięki wspaniałemu występowi Mistrzem Dolnego Śląska w kolarstwie przełajowym w kategorii Juniorka Młodsza została zawodniczka UKK „Oriens-MTB” Chojnów – Aleksandra Baranowska. Tym samym sprawiła sobie wspaniały prezent w urodziny. Drugie miejsce i tytuł Vice-Mistrza zdobyła była zawodniczka klubu – Sandra Traczyk. Trzecia pozycja, a zarazem tytuł II Vice-Mistrza Dolnego Śląska powędrował do Nikoli Pawlikowskiej, zawodniczki UKK „Oriens-MTB” Chojnów.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Karol Rokus, Junior Młodszy chojnowskiego klubu. Wywalczył tytuł II Vice-Mistrza Dolnego Śląska w kolarstwie przełajowym na rok 2014.

W kategorii Dzieci 10-12 lat reprezentantki UKK „Oriens-MTB” Chojnów również spisały się bardzo dobrze. Anita Małek zajęła drugie miejsce, szósta była Hanna Konarzewska.

Kolejnego dnia – 9 marca – na stadionie miejskim odbył się Memoriał Jana Kozłowskiego. Wystartowali w nim również zawodnicy chojnowskiego klubu.

Kategorię Juniorka Młodsza tym razem wygrała Sandra Traczyk. Po nieporozumieniu na linii start-meta drugie miejsce przypadło Oli Baranowskiej, trzecia na mecie była Nikola Pawlikowska.

W kategorii Junior Młodszy Karol Rokus i Kamil Jędraszczyk zajęli odpowiednio 5 i 6 miejsce.

Dobre występy w miniony weekend potwierdzają wysoką formę naszych kolarzy po zimowej przerwie. Gratulujemy młodym zawodnikom i życzymy samych sukcesów w sezonie kolarskim 2014.