Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Etap miejski "Pegazika" za nami

Author: admin
Creation date: 07 March 2014, 15:58 All comments: 0


Etap miejski "Pegazika" za nami

Już po raz dziewiętnasty uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego miasta postanowili zmierzyć się ze sobą w „walce” na słowa. Wczoraj o godzinie 16.30 w Domu Schrama odbyły się miejskie eliminacje Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Łącznie 12 dziewcząt walczyło o zwycięstwo, które dawało zielone światło do startu w etapie powiatowym.

Pierwsza, godzinna część skierowana była do uczniów szkół podstawowych. Jurorki miały twardy orzech do zgryzienia. Jako zwyciężczynię wytypowały Martę Sobiechowską. Minimalnie ustąpiła jej Marta Klimczyk, zaś trzecie miejsce przypadło Karolinie Czerniawskiej.

Po prezentacjach uczennic ze szkół podstawowych przyszedł czas na występy gimnazjalistek. Te, niestety, zaprezentowały się zdecydowanie słabiej. Jury postanowiło wyróżnić jedynie Urszulę Grządkowską.

Kolejny etap zasięgiem obejmie powiat. 26 marca, również w Chojnowie, zwycięzcy etapów miejskich powalczą o występ w finale, który zaplanowano na początek maja. Trzymamy kciuki za chojnowianki!


fot. Monika Chmielewska
Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.