Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Oglądaj, słuchaj, czytaj! Część 1.

Autor Monika
Data utworzenia: 21 luty 2014, 11:37


Oglądaj, słuchaj, czytaj! Część 1.

Wolny weekend w domu. Pytamy znajomych lub piszemy na fejsbukowej tablicy – co możecie polecić, mam głód książkowy? Pada mnóstwo propozycji, często bez argumentów. Podobnie rzecz ma się z muzyką. Spotify, Deezer bądź półka w Empiku nie zawsze prezentuje to, czego byśmy oczekiwali. Sami spotykamy się z takimi problemami. Do kina jeździmy na głośne tytuły, książki czytamy te najbardziej wyeksponowane w księgarniach, słuchamy głównie znanych nam artystów. Jednak nie tylko. Postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi odkryciami lub po prostu tym, co zatrzymało nas przy sobie dłuższy czas. Będą to głośne, jak i mniej znane tytuły filmów, książek, muzycznych albumów. Jednocześnie zachęcamy Was do przesyłania nam swoich recenzji. Pamiętajcie – subiektywizm wskazany!


American Hustle

Gatunek: dramat, kryminał
Produkcja: USA
Reżyseria: David O. Russell
Scenariusz: Eric Singer, David O. Russell
Obsada: Christian Bale, Bradley Cooper, Amy Adams, Jeniffer Lawrence, Jeremy Renner

Akcja “American Hustle” toczy się na przełomie lat 70-tych i 80-tych, w epoce plastikowego disco. Historia oparta jest na faktach. Opowiada o operacji FBI „Abscam”, której celem było ujawnienie procederu korupcyjnego w rządzie amerykańskim. Zapowiada się poważnie? Pozory mogą mylić… Choć temat poważny to „sposób jego podania” przyjemny, z dozą zdrowego dystansu oraz dawką ironicznego humoru.

Błyskotliwy oszust Irving Rosenfeld (Christian Bale) spotyka na swej drodze piękną Sydney Prosser (Amy Adams). Szybko stają się kochankami oraz partnerami do nieczystych interesów. Ich dobra passa kończy się wraz z pojawieniem agenta FBI Richiego DiMaso (Bradley Cooper). Para zostaje zmuszona do współpracy ze służbami federalnymi. Co dzieje się dalej? Irving i Sydney zostają wciągnięci w niebezpieczny świat polityki, mafii i lobbyingu. Na scenę wkraczają postaci: burmistrza Carmine Polito (Jeremy Renner) oraz niezrównoważonej małżonki Irvinga Rosalyn (Jennifer Lawrence). Kłamstwo goni kłamstwo, relacje między postaciami stają się coraz bardziej zawiłe, aż w końcu…

Tego nie zdradzimy!

„American Hustle” to film godny polecenia. Warto go obejrzeć choćby dla dobrej gry aktorskiej oraz umiejętnie oddanej atmosfery lat 70-tych (scenografia + kostiumy + fryzury).

Zobaczyć Bradley’a Cooper’a w papilotach – bezcenne!Czas na miłość

Gatunek: dramat, komedia, romans z elementami science fiction
Produkcja: Wielka Brytania
Reżyseria: Richard Curtis
Scenariusz: Richard Curtis
Obsada: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy, Lydia Wilson, Lindsay Duncan, Richard Cordery, Tom Hollander

„Czas na miłość” to film dobry dla każdego, nie tylko dla kobiet! Richard Curtis, twórca „To właśnie miłość” oraz „Nothing Hill”, po raz kolejny zgrabnie łączy komedię z melodramatem. Kreśli romantyczną historię na tle wyrazistych, niemal archetypicznych postaci tj. wyluzowany ojciec-intelektualista, zakręcona młodsza siostra, elegancki i ciapowaty wujek. Atmosfera miłości i bliskości obecna jest przez cały film. Ale, o dziwo, nie robi się mdło - jest pozytywnie, lecz z nutą goryczy, romantycznie, lecz z dawką szarej codzienności.

Tim Lake (Domhnall Gleeson) to wysoki, szczupły, rudy i nieśmiały chłopak. Marzy o prawdziwej miłości, ale nie wie jak postępować z kobietami. W towarzystwie atrakcyjnych koleżanek głupieje, strzela mnóstwo gaf i tym samym zaprzepaszcza rozwój znajomości. Do czasu. Kiedy kończy 21 lat ojciec wyznaje mu rodzinny sekret – mężczyźni z jego rodu mogą podróżować w czasie (wracać do minionych chwil) i zmieniać swoją przyszłość. Jaki cel obiera Tim? Znaleźć dziewczynę! Wyjeżdża do Londynu i tam poznaje Mary (Rachel Adams). Uczy się lawirować w czasie, dokonywać wyborów i dzielnie znosić ich konsekwencje.

Wybory, konsekwencje, przemijanie i radość z niedoskonałej codzienności – oto prawdziwy temat filmu!

„A co jeśli każdą chwilę możesz przeżyć jeszcze raz?” - widnieje na plakacie filmowym. A co jeśli nie chcesz się cofać, nie chcesz tych chwil w nieskończoność poprawiać, pragniesz cieszyć się niedoskonałą codziennością, być tu i teraz?

Pod wpływem kolejnych doświadczeń bohater dojrzewa, dochodzi do interesujących wniosków, które dla każdego mogą stać się nauką.

Zachęcamy do seansu!Komentarze: TU