Huncwoty zwyciężyli w Halowym Turnieju Piłki Nożnej "Graj z Gimnazjum nr 1" (video+foto)

Autor Piotr Seheniewicz
Data utworzenia: 19 luty 2014, 14:19 Wszystkich komentarzy: 0

Huncwoty zwyciężyli w  Halowym Turnieju Piłki Nożnej "Graj z Gimnazjum nr 1" (video+foto)

Przedwczoraj swoje mecze rozgrywały drużyny z grupy A, natomiast wczoraj na parkiet wybiegły zespoły z grupy B. Analogicznie do tego, co można było zobaczyć w poniedziałek walka o wyjście z grupy trwała do ostatniego spotkania. Większość meczów była bardzo wyrównana, nie zabrakło pięknych bramek. Po rozegraniu 10 meczów miejsca dające awans do grupy mistrzowskiej zajęły zespoły: Huncwoty i Brenna Super Stars. Poniżej zamieszczamy wyniki grupy B oraz tabelę:

4. KRÓLEWSCY

Po fazie grupowej odbyła się faza finałowa. Do grupy mistrzowskiej awansowały 4 zespoły (po dwa najlepsze z grup A i B): Repeta, Sokół Team, Huncwoty, Brenna Super Star. Drużyny te rywalizowały ze sobą system każdy z każdym jedno spotkanie. Mecz trwał 10 minut. Zwycięzcą turnieju została drużyna Huncwotów ,która prezentowała najbardziej wyrównany poziom spośród wszystkich zespołów. W finałach pokonała Brennę Super Stars, Sokół Team oraz Repetę. Ostatnie spotkanie zostało uznane za najbardziej widowiskowe.

Drugie miejsce zajął zespół Repeta, który w fazie grupowej mozolnie walczył o awans, natomiast w finałach zagrał znakomicie przegrywając tylko raz ze zwycięzcami turnieju. Trzecia lokata przypadła dla drużyny Brenna Super Stars, która świetnie prezentowała się w całym turnieju, jednak zabrakło im trochę szczęścia. Warto dodać, że w drużynie grali chłopcy młodsi rocznikowo. Po zakończeniu turnieju nagrody wręczał Dyrektor PZS Mariusz Kowalczyk. Zespoły zajmujące medalowe miejsca otrzymały puchary, piłki oraz dyplomy, natomiast każda drużyna została wyróżniona pamiątkowym dyplomem. W kategorii indywidualnej najlepszym zawodnikiem został wybrany Dawid Kozubski z ekipy Brenna Super Stars.

6. REPETA - HUNCWOTY 1:3

Dodatkową atrakcją turnieju był konkurs podbijania piłki, który zorganizował portal chojnow.pl Główną nagrodą był bon na kwotę 200 zł do wykorzystania w sieci marketów sportowych Decathlon – jednego ze sponsorów turnieju. Konkurencja ta dostarczyła sporo emocji uczestnikom oraz kibicom, na co niewątpliwie miała wpływ okazała nagroda. Bezdyskusyjnym zwycięzcą został Damian Pachura, który potrafił utrzymać piłkę w powietrzu przez ponad pięć minut.

W turnieju wzięło udział 11 zespołów (około 100 młodych zawodników). Mecze odbywały się w duchu fair play. Tegoroczne rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach wiekowych pod hasłem "Graj z Gimnazjum nr 1". Był to cykl turniejów, którego organizatorem było Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Zawody trwały kilka dni. Wzięli w nich udział chłopcy urodzeni w latach 2000r do 1994r. W sumie zagrało około 180 młodych ludzi z terenu miasta i gminy Chojnów.