Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Kara aresztu dla sprawcy "drobnych" kradzieży

Autor podkom. Tomasz Jagielski
Data utworzenia: 27 styczeń 2014, 17:41 Wszystkich komentarzy: 2


Kara aresztu dla sprawcy "drobnych" kradzieży

W dniu 13 grudnia 2013 roku Komendant Komisariatu Policji w Chojnowie, jako oskarżyciel publiczny, skierował do Sądu Rejonowego, Wydział II Karny w Złotoryi, wniosek o ukaranie 42. letniego mieszkańca jednej spod chojnowskiej miejscowości, podejrzanego o dokonanie kradzieży wyrobów alkoholowych o łącznej wartości 11 złotych i 60 groszy na szkodę właściciela sklepu spożywczego znajdującego się w Chojnowie, to jest o wykroczenie określone w art. 119 § 1 Kodeksu wykroczeń.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż w toku czynności wyjaśniających w niniejszej sprawie, Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie, ustalili, iż sprawca przedmiotowego wykroczenia, uprzednio został trzykrotnie ukarany za podobne czyny, za które był skazywany przez Sąd Rejonowy, Wydział II Karny w Złotoryi, pomimo tego nie wyciągnął żadnych wniosków, ani nie zmienił swojej postawy. Dotychczas orzeczone kary (grzywny) nie stanowiły dla niego większej dolegliwości i nie wpłynęły na niego wychowawczo.

W związku z powyższym, na podstawie art. 38 Kodeksu wykroczeń, który stanowi, iż ukaranemu co najmniej dwukrotnie za podobne wykroczenia umyślne, który w ciągu dwóch lat od ostatniego ukarania popełnia ponownie podobne wykroczenie umyślne, można wymierzyć karę aresztu, choćby było zagrożenie karą łagodniejszą, Komendant Komisariatu Policji w Chojnowie wniósł o wymierzenie, sprawcy wykroczenia, kary aresztu.

W dniu 24 stycznia 2014 roku Sąd Rejonowy w Złotoryi, Wydział II Karny, w niniejszej sprawie wydał wyrok, uznając wyżej wymienionego mężczyznę winnym zarzucanego mu czynu, wymierzając karę 20. dni aresztu.

Wyrok jest nieprawomocny.


podkom. Tomasz Jagielski

Zastępca Komendanta

Komisariatu Policji w ChojnowieKomentarze

no,no ale oskarżony,zaszalał za 11zł i 60 groszy,tylko pogratulować skromności w spożywaniu napojów wyskokowych
zgłoś komentarz
zanow hit dnia.jak nie okradziona piwnica to złodziej w sklepie.panie magistrze tomaszu a jak tam działania funkcjonariuszy referatu kryminalnego komisariatu policji w chojnowie w sprawie obrabowanego skoku w rynku.czy sprawcy juz ujeci?co pokazuje monitoring.panie magistrze czekamy na realcje tak dokladna prezentacje sprawy jak w przypadku tych bzdur.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.