Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Kładka dla pieszych na rzece Skora

Autor admin
Data utworzenia: 08 styczeń 2014, 10:56 Wszystkich komentarzy: 2


Kładka dla pieszych na rzece Skora

Na początku grudnia ubiegłego roku informowaliśmy naszych Czytelników o planach na budowę kładki w Chojnowie łączącej ulice Racławicką i Brzozową, w okolicy tzw. „złamanego mostu”. W najbliższym czasie plan ten zostanie zrealizowany. Termin zakończenia prac przewiduje się na koniec kwietnia bieżącego roku.

- Mamy pozwolenie na budowę kładki. Rozstrzyganie przetargu nieograniczonego na jej wykonanie jest w toku – mówi Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Miasta Janusz Mikołajczyk. - Prace rozpoczniemy w najbliższym czasie, termin mamy do końca kwietnia.

Przypomnijmy, że kładka zlokalizowana będzie we wschodniej części Chojnowa, 5 metrów od starego, wyłączonego z użytku „złamanego mostu” pamiętającego czasy drugiej wojny światowej.

Sądząc po charakterystyce kładki prace nie powinny się opóźnić. W trakcie jej wykonania nie będzie robót typowo „mokrych” takich jak betonowanie, raczej montażowe. Dzięki skorzystaniu z gotowych materiałów takich jak drewniany pokład czy balustrady z końcem kwietnia powinniśmy móc cieszyć się nowym, bardzo potrzebnym szczególnie mieszkańcom osiedla przejściem nad Skorą.

O postępach prac będziemy informować na bieżąco.


Komentarze

wszystko niby wygląda dobrze,ale czy ta kładka,będzie na tyle solidna ,że przetrwa choć parę lat?
zgłoś komentarz
ciekawe czy ta przetrwa wojnę jakąś :P światowej nie przewidujemy :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform