Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Rodzinnie, ciepło i świątecznie czyli Wieczerza Wigilijna w "Niebieskim Parasolu"

Autor admin
Data utworzenia: 24 grudzień 2013, 12:36 Wszystkich komentarzy: 0


Rodzinnie, ciepło i świątecznie czyli Wieczerza Wigilijna w "Niebieskim Parasolu"

Wigilia Bożego Narodzenia to w tradycji chrześcijańskiej dzień poprzedzający Boże Narodzenie, jeden z najważniejszych dni świątecznych w roku. W tym dniu na bok odchodzą wszystkie waśnie, spory, wybacza się błędy i przewinienia. Ludzie gromadzą się przy stole by wspólnie jeść tradycyjne potrawy i śpiewać kolędy. Wigilijna kolacja jednoczy, dodaje sił, wywołuje radość i uśmiech.

Jednak nie wszyscy mogą wspólnie ze swoimi najbliższymi zasiąść przy Wigilijnym Stole. Takie osoby spotkać możemy w Dolnośląskim Ośrodku Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnym „Niebieski Parasol” w Chojnowie. Wczoraj, tj. w przededniu Wigilii Bożego Narodzenia zgodnie z wieloletnią tradycją dyrekcja oraz pracownicy ośrodka przygotowali dla pacjentów wieczerzę. Po godzinie 16.00 pacjenci, pracownicy oraz zaproszeni goście usiedli przy długim stole pełnym pysznych potraw.


Wigilia Bożego Narodzenia w „Niebieskim Parasolu” rozpoczęła się od odczytania Ewangelii wg Łukasza przez proboszcza Kościoła p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła, ks. Marka Osmulskiego. Następnie głos zabrała pani Dyrektor Ośrodka Małgorzata Członka, która złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Dalsza część to dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. W tle słyszeliśmy najpiękniejsze kolędy i pastorałki wykonywane na żywo przez Małgorzatę Szklarz, laureatkę m.in. „Talentów znad Skory” czy „Śpiewam i tańczę”.


Po części oficjalnej nadeszła chwila na rozmowy i spożywanie potraw wigilijnych. Na stołach królował barszcz z uszkami, pierogi, ryby i pyszne ciasta. Było świąteczne, tradycyjnie, ciepło i przede wszystkim rodzinnie.


Święta to czas spotkań przepełniony ciepłem i miłością. W te dni nikt nie powinien być samotny i opuszczony. Warto o tym pamiętać i zgodnie z tradycją pozostawić dodatkowe nakrycie dla tych, którzy nie mają z kim podzielić się opłatkiem. W imieniu dyrekcji „Niebieskie Parasola” składamy wszystkim chojnowianom życzenia Wesołych Świąt!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform