Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Gimnazjalna mała liga piłki nożnej

Author: Gimnazjum nr 2
Creation date: 16 December 2013, 09:23 All comments: 0


Gimnazjalna mała liga piłki nożnej

"Piłkarska środa", wieczorne zmagania najlepszych drużyn w Europie, ostateczne rozstrzygnięcia w fazie grupowej Ligi Mistrzów...Wcześniej bo w środowe popołudnie w hali PZS na parkiet wybiegły najlepsze drużyny z klas pierwszych Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II i Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika.

Po kilku latach przerwy wróciliśmy do tradycji rozgrywania klasowych mini turniejów w piłce nożnej. Na pierwszy ogień poszły wspomniane klasy pierwsze. Zawodnicy obu szkol w pełni zmobilizowani przystąpili do rozgrywania meczów. Najważniejsza była dobra zabawa i spędzenie aktywnie wolnego czasu z czym dzisiejsza młodzież ma często problem. Poziom piłkarski wysoki, szacunek dla przeciwnika, gra fair play, radość po strzelanych pięknych bramkach, udane interwencje bramkarzy.

Gimnazjum nr 1 reprezentowały trzy klasy pierwsze, natomiast Gimnazjum nr 2 dwie klasy pierwsze.

W ostatecznym rozrachunku nasze małe Champions League wygrała klasa z "dwójki". Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika zdobyło w ten sposób dwa miejsca "na pudle" - pierwsze i trzecie a drugie miejsce oraz pozostałe przypadły drużynom z "jedynki". Jak się później okazało decydujący był jeden z meczów, w którym wspomniana klasa z "dwójki" pokonała kolegów z "jedynki" 2:1. Oczywiście nie wynik był najważniejszy ale to, że takie mini turnieje to nie tylko świetny sposób na ruchową aktywizację młodzieży ale również na kształtowanie właściwych sportowych postaw na boisku - tu podziękowanie dla organizatora - Gimnazjum nr 1 oraz nauczyciela wychowania fizycznego pana Andrzeja Tracza. Cały turniej przebiegł w milej atmosferze i oczywiście już planujemy kolejne rozgrywki. Klasy drugie i trzecie z niecierpliwością czekają kiedy będą mogły wybiec na parkiet.

Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.