Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta... Strojenie choinki w Rynku (Aktualizacja #3)

Autor admin
Data utworzenia: 05 grudzień 2013, 12:35 Wszystkich komentarzy: 29


Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta... Strojenie choinki w Rynku (Aktualizacja #3)

Choinka stojąca w samym centrum chojnowskiego Rynku dziś od około godziny 10.00 zaczęła przyjmować na swoje gałęzie pierwsze ozdoby. Pojawiły się wielkie bombki, bałwaniki, białe gwiazdy. Są to ozdoby przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz zajęć plastycznych prowadzonych w pracowni MOKSiR. W piątek do głosu dojdą chojnowskie przedszkolaki, które dokończą dzieła.

Piątkowe strojenie drzewka rozpocznie się około godziny 11.30. 6 grudnia przedszkolaki zawieszą na gałązkach własnoręcznie przygotowane ozdoby. MOKSiR zaprasza również rodziców wraz z dziećmi nie uczęszczającymi do przedszkoli na spotkanie w mieście.

Poza wspaniałą zabawą w strojenie choinki na najmłodszych chojnowian czeka wielka niespodzianka – w Rynku pojawi się Mikołaj, który przygotował dla dzieci słodkie prezenty!


Aktualizacja (6.12.13, godz. 12.50)

Na stronie internetowej MOKSiR pojawił się komunikat w sprawie przełożenia dzisiejszego ubierania choinki w Rynku. Oto jego treść:


W związku z porywistym wiatrem planowane na dziś, tj. 6 grudnia strojenie choinki w Rynku przez najmłodszych chojnowian przekładamy na poniedziałek 9 grudnia na godz. 11.30. Mamy nadzieję, że wiatr nie zdmuchnie Mikołaja, więc on także powinien się pojawić.


Aktualizacja #2 (9.12.13)

Po raz kolejny pogoda pokrzyżowała plany przedszkolakom. Poniżej komunikat ze strony MOKSiR.


Pogoda płata nam figle... Ponownie jesteśmy zmuszeni, po uzgodnieniach z miejskimi przedszkolami, przełożyć dokończenie strojenia miejskiego drzewka w Rynku. Prawdopodobnie na czwartek 12 grudnia, kiedy już ma być bezwietrznie i bez opadów deszczu... Zobaczymy.


Aktualizacja (12.12.13) - Strojenie choinki przez najmłodszych

Dziś nareszcie udało się najmłodszym mieszkańcom Chojnowa wybrać na Rynek i przystroić choinkę. Pierwsze próby zniweczyła aura, która nie pozwoliła ubrać świątecznego drzewka zgodnie z planem. W dzisiejsze przedpołudnie przedszkolaki dokończyły ozdabianie choinki. Pogoda sprzyjała, bezchmurne niebo, świecące słońce pozwoliły na finalizację przygotowań przedświątecznych.

Komentarze

Proponuję abyś koniecznie odwiedził psychiatrę innej szany dla ciebie nie widzę. Do miłego zobaczenia :)
zgłoś komentarz
ty psimin naiwny jesteś nie wiesz.kto to jest kogo.to synalek.
zgłoś komentarz
Makagagi czuje zagrożenie,członek jego rodziny związany z urzędem za rok w listopadzie może już nie być urzedaskiem.
zgłoś komentarz
A święta coraz bliżej ...
zgłoś komentarz
Witam,

Tak dla informacjii: Tradycja z choinką przybyła do Polski z Niemiec, a Jezus nie urodził się w grudniu, ani też w Betlejem tylko w Nazarecie. Kto czyła bibliję ten wie. 14ty luty też nie ma nić ze więtem zakochanych. Ale jakie to ma znaczenie chodzi oto by było fajnie.
zgłoś komentarz
Tak tłumaczy kościół, ale co zastąpiła ? ustrojone drzewko świerku lub jodły (rzadziej sosny), naturalne lub sztuczne, pierwotnie wiązane z przedchrześcijańską tradycją ludową i kultem wiecznie zielonego drzewka , w większości wypierając tradycyjną polską ozdobę, jaką była podłaźniczka oraz zastępując znacznie starszy, słowiański zwyczaj (znany jeszcze z obchodów Święta Godowego).
Spis ludności na, którywybierali się Józef z Marią miał miejsce, tzn. w okresie 7-4 r. p.n.e., kiedy prawdopodobnie Jezus przyszedł na świat.Dawne dzieje Izraela mówią nam, że wspomniany przez Łukasza spis miał miejsce w 6 r. n.e.Inne źródła podają, że Jezus przyszedł na świat w okresie panowania króla Heroda, który z kolei swoje panowanie zakończył w roku 4 p.n.e.
Mówisz, że w grudniu ?
zgłoś komentarz
Data narodzin Jezusa Chrystusa – wielowiekowa tradycja chrześcijańska wiąże narodziny Jezusa Chrystusa z dniem 25 grudnia roku 1 p.n.e., natomiast wyniki badań historycznych (prowadzonych od XIX wieku) przeczą tej tradycji. Najprawdopodobniej Jezus Chrystus urodził się pomiędzy 8 r. p.n.e., a 4 lub 2 r. p.n.e. tak jak obchodzi go kościół wschodni.
zgłoś komentarz
Odezwał się psimon dziecko wikipedii...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Data_narodzin_Jezusa_Chrystusa

Spec od "kopiuj i wklej"... Żałosne to jest...

zgłoś komentarz
hahahaha ;)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform