Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam! Urodziny pluszowego misia.

Autor admin
Data utworzenia: 03 grudzień 2013, 14:02 Wszystkich komentarzy: 0


Sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam! Urodziny pluszowego misia.

Ostatnia środa w miesiącu to zwyczajowo spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzieci wraz z opiekunami punktualnie o 11.00 przybyły do biblioteki by świętować urodziny pluszowego misia w ramach Bibliotecznej Akademii Malucha. Było mnóstwo dobrej zabawy, pyszny tort i wspólne świętowanie.

Po tradycyjnym powitaniu w kolorowej chuście na dzieci czekało przedstawienie. Panie bibliotekarki przebrane za sympatyczne zwierzątka przygotowały inscenizację „Każdy je to, co lubi”. Dzieci z uwagą wysłuchały rad Kogucika i Różowego Ryjka po czym zgodnie z zaleceniami pań bibliotekarek usiadły w kole i zaprezentowały ulubione pluszaki. Królowały misie – duże, średnie, małe, jednak można było dostrzec również inne zwierzątka.


Po wprowadzeniu, dzieci uczyły się recytacji wierszyka „Proszę państwa oto miś” i wspólnie śpiewały piosenki „Stary niedźwiedź mocno śpi” oraz „Baloniku nasz malutki”. Pozostając w klimacie muzycznym dzieciom i ich opiekunom zaproponowano zabawę w koncert. Dzieci leżały na brzuchu, a w tym czasie rodzice grali palcami na ich plecach. Później role się odwróciły i to najmłodsi byli muzykami. Kolejne części spotkania to zabawy w przepychanki i paczkę. Po czynnościach ruchowych nadszedł czas wykonanie pracy plastycznej. Dzieci stworzyły misia z kółeczek.


Gdy wszyscy ukończyli powierzone zadania przyszła słodka chwila. Na stole pojawił się pyszny tort przy którym dzieci zaśpiewały solenizantowi – pluszowemu misiowi - „sto lat”.

Słodkości znikały ze stołów w mgnieniu oka! Zresztą nie ma się co dziwić – tort był naprawdę pyszny. Z pełnymi brzuszkami dzieci z przyjemnością wzięły udział w kolejnej części spotkania. Tym razem czekały na nich zabawy ruchowe – Niedźwiadek i tańce.


Minuty mijały, koniec kolejnej odsłony Bibliotecznej Akademii Malucha nadchodził nieubłaganie. Jednak zanim wszyscy powiedzieli sobie „do zobaczenia” dzieci przebiegały z misiami pod chustą, chowały się i pożegnały z pluszakami.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform