Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Tak świętowano Narodowe Święto Niepodległości w Chojnowie (video)

Autor admin
Data utworzenia: 13 listopad 2013, 11:05 Wszystkich komentarzy: 10


Tak świętowano Narodowe Święto Niepodległości w Chojnowie (video)

Narodowe Święto Niepodległości to bez wątpienia najważniejsze święto naszego kraju. Po 123 latach niewoli, 11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Dzięki dzielnej postawie naszych rodaków odzyskaliśmy wolność. W 1937 r. dzień 11 listopada został ustanowiony świętem narodowym. W latach 1939-1989 świętowanie tego dnia było zakazane. Dopiero po upadku rządów komunistycznych nabrało szczególnego znaczenia. Korzystając z tej okazji jak co roku przedstawiciele władz Chojnowa, mieszkańcy miasta i zaproszeni goście nadali szczególnego wymiaru temu dniu wspólnie oddając cześć obrońcom kraju.


Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Chojnowie dzieliły się na trzy części. Pierwszą z nich było spotkanie pod obeliskiem przy ul. Chmielnej. Tam władze miasta i gminy Chojnów, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń z naszego miasta złożyły kwiaty.Stamtąd wierni w pochodzie skierowali się do Dużego Kościoła by wziąć udział w mszy świętej w intencji Ojczyzny.


Ostatnia część odbyła się w Domu Schrama. Tam wspaniale przygotowani na tę okoliczność uczniowie chojnowskich szkół przygotowali pieśni i wiersze patriotyczne. Na scenie zobaczyliśmy chojnowian, reprezentantów chojnowskich podstawówek, gimnazjów i Powiatowego Zespołu Szkół. W trakcie spotkania usłyszeliśmy również Dariusza i Kubę Matysów, którzy wystąpili z mini recitalem prezentując gościom mniej znane, patriotyczne utwory.


Komentarze

ładna organizacja i przebieg
zgłoś komentarz
Witam,

Kwiaty i pamięć o poległych ok, tylko dlaczego miasto nie zorganizowało jakiegoś festynu w rynku by było wesoła a nie jak na pogrzebie.
zgłoś komentarz
Bo była msza w obchodach święta państwowego :) tak chojnowski ratusz organizuje święto niepodległościi. Choć mamy rozdział państwa od kościoła. Już m-c przed świętem był plakat, na którym w obchodach byłamszaa aorganizatoremm obchodów jest urząd miasta,MOKSiR i ojciec Stanisław.Przed samą mszą była mała szopka pod kościołem, ponieważ po złożeniu kwiatóww pod obeliskiem ruszył pochód w kierunki kościoła a przed kościołemksiążęta, Watykańczycyy pracownicy największego holdingu na świecie zapraszali władze lokalne,starostwo i resztę zgromadzonych.Dlaczego instytucje państwowe organizują mszę ? Czy sugerują że świętować niepodlegołość mogą tylko katolicy ?
zgłoś komentarz
Co Ci msza przeszkadza,idzie kto chce.
zgłoś komentarz
Idą Ci chcą wolny kraj
zgłoś komentarz
Bardzo ładne obchody, uroczyste i dobrze zorganizowane...a co do Psymonka :) to jemu przeszkadza wszystko. Trawa zbyt zielona , msza w kościele itp. To Typ człowieka który potrafi krytykować dosłownie wszystko a nic sam nie potrafi zrobić:) Przyzwyczaiłem się, niestety dużo Polaków tak ma ( nawet takich czerwonych jak Psymonek )
zgłoś komentarz
@bylu masz problem z czytaniem tekstu z jego zrozumieniem ? mi msza nie przeszkadza i, jeśli taka była w takim dniu to każdy, kto ma ochotę może sobie indywidualnie na nią pójść.Co innego, jeśli ogragany państwowe w święto państwowe w obchodach jako jego punkt dodają mszę świętą tym samym łamią prawo, a mianowicie konstytucję, która mówi jasno, że państwo jest bezstronne w sprawach światopoglądowych i religijnych.Czy teraz już rozumiesz ?
zgłoś komentarz
Widziszz idioto @Batman ! na trzy punkty programu skrytykowałem jeden dosłownie jeden, gdzie nasze waładze państwowe wbrew prawu organizują mszę świętą i dodają jak punkt programu św państwowego.Reszta tego co piszesz jest tak samo głupie, jak ty sam.Jeszcze mało uwaga głupku ty nawet skrytykować nieczego nie potrafisz, bo aby to zrobić trzeba się wznieść na odrobinę merytoryki, które trzeba poprzeć argumentami, a nie tylko osobistą antypatią ze względu na rozbieżność poglądów.Wiesz to tylko świadczy, że jest miernotą intelektualną niewartą uwagi.
zgłoś komentarz
,,psymon,,ale po co tyle inwektyw,w stosunku do ludzi o innych poglądach,jeżeli jesteś człowiekiem niewierzącym-ateistą,to jest twoja sprawa,nikt tobie nie będzie robił z tego powodu zarzutów,uszanuj poglądy i wiarę innych osób
zgłoś komentarz
Inwektywy sązupełniee pozapoglądami a brakiem merytoryki zarzutów i braku argumentów a masa personalnych jazd.Wykaż, gdzie i jak nieszanuje inne poglądy czy wiarę jak twierdzisz ?Aparatt państwowy, który jak nakazuje konstytucja w takich wypadkach powinienn być bezstronny, a nie jest więcę w imię jednej mitologii nieszanuje każdego, kto ma inne wierzenia lub ich brak jak w moim przypadku.Dla was katolików szacunek wygląda tak:Wy narzucacie poprzez władze państwowe olewając prawo swoje wierzenia innym wszystko jest OK Jeśli ja temu się sprzeciwiam wykazując brak szacunku do konstytucji to nieszanuje wierzeń :)
Mów tak jeszcze do mnie więcej :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform