Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Liczymy na złoto - chojnowianin Kamil Mroczkowski na Mistrzostwach Europy w boksie! (video)

Autor admin
Data utworzenia: 08 listopad 2013, 13:11 Wszystkich komentarzy: 4


Liczymy na złoto - chojnowianin Kamil Mroczkowski na Mistrzostwach Europy w boksie! (video)

Dziś z samego rana Kamil Mroczkowski, chojnowianin, członek Młodzieżowej Kadry Narodowej Męskiej do 23 lat wraz z kadrą trenerską i pozostałymi siedmioma młodymi bokserami wyleciał do rosyjskiej Anapy by reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Europy. Niebawem dowiemy się czy Kamilowi uda się przywieźć złoto, na które wszyscy liczymy.

Kamil Mroczkowski to 16-letni chojnowianin mierzący 195 cm wzrostu i ważący 98 kg. Wyjazd do Anapy to ogromny sukces. - Takie wyróżnienie nie bierze się z niczego. Kamil pracował z psychologiem, przyjeżdżał do nas fizjoterapeuta. Uważam, że Kamil jest dobrze przygotowany do zawodów. Jedyne co może działać na jego niekorzyść to czynnik psychologiczny, w końcu to jego debiut w takich zawodach – mówi trener Champion Chojnów Powiat Legnicki, Arkadiusz Lewandowski. - Kamil sparował z zawodowcami. Zaryzykowałem i dzisiaj wiem, że jego pewność siebie jest o wiele inna niż jakby sparował z rówieśnikami. Sparował z bokserem, który szykował się do walki zawodowej - Mateuszem Malujdą. W Rosji takiego zawodnika na pewno nie będzie, a Kamil sobie z nim radził.

Efekty przygotowań do Mistrzostw Europy zobaczymy już niebawem, a 17 listopada dowiemy się czy nasz zawodnik przywiezie do naszego kraju złoty medal. Szanse na to są ogromne, jednak na ostateczny sukces składa się wiele czynników. Czym chojnowianin może zaskoczyć swoich przeciwników? - Kamil, podobnie jak ja, cicho mówi o złocie. Ma na to wielkie szanse. Jest agresywny, odważny, co jest rzadko spotykaną cechą w tej kategorii wagowej – w wadze ciężkiej często jeden cios decyduje o zwycięstwie. Zresztą – Kamil ma radar w rękawicach, ciosy spadają tam, gdzie planuje – komplementuje młodego zawodnika trener bokserów. - Sam mam większy stres niż on. Do końca zastanawiałem się co mu powiedzieć przy pożegnaniu, jakiej rady udzielić, jakie powinno być to ostatnie zdanie. On dobrze wie, że teraz wszystko w jego rękach – dodaje.

Walki zaczną się w poniedziałek, dzięki czemu zawodnicy będą mieli czas na aklimatyzację. Inna pogoda, otoczenie – to wszystko wpływa na postawę. Wystarczy spojrzeć na mapę – Anapa leży nad Morzem Czarnym.

Niestety nie znamy jeszcze zawodników, z którymi Kamil może skrzyżować rękawice. Przewiduje się, że w tej wadze wystartuje 13-16 bokserów. Jak mówił nam trener Lewandowski, są kraje, które nie mają młodych zawodników w wadze ciężkiej. - Oby tylko nie wylosował na początek zawodnika rosyjskiego – wspomina. Jak wiadomo – rosyjscy sędziowie będą czuć presję kraju. Idealnie by było gdyby Kamil na początku „dostał” łatwego przeciwnika, by dobrze „wszedł” w turniej.

Istnieje duża szansa, na bezpośredni przekaz video z Anapy – jeśli będzie taka możliwość, na pewno Państwa o tym poinformujemy.

Jednak nie tylko Kamil odnosi sukcesy w chojnowskiej drużynie. - Kacer Harkawy jedzie teraz do Szczecina na turniej. Ja jadę z trójką chłopców – Oskarem Łużnym, Krzysztofem Zachary i Mateuszem Stachurką na turniej międzynarodowy, zaś pozostali zawodnicy wybierają się do Karpacza na 3-dniowe konsultacje, będą biegać na Śnieżkę – informuje trener Lewandowski.

Trzymamy kciuki za walki jakie czekają na naszych zawodników, a w szczególności za Kamila Mroczkowskiego. Medal na Mistrzostwach Europy będzie ogromnym sukcesem, na który cały Chojnów czeka!

Poniżej prezentujemy Państwu video z przygotowań Kamila do Mistrzostw Europy. Zachęcamy do oglądania.
Komentarze

Tak zdolna mlodziez trzeba promowac, trzeba sie nia chwalic, pokazywac i nie pozwolic by z jakichs glupich powodow uciekla z miasta bez koniecznosci. Wiadomo ze nie mozna zatrzymac Kamila w Chojnowie na sile bo mlody jest, pewnie po liceum wyjedzie poza maisto albo poki go mamy to dobrze by bylo gdyby chlopak dostal stypedium sportowe od miasta, mial ciagle wsparcie i nigdy nie doszlo do sytuacji ze pieniadze stana po stronie problemow i okaza sie hamulcem w rozwoju. Dobrze ze bogata firma Feerum zechciala sponsorowac klub. Trzymam kciuki Kamil, wierzymy w Ciebie!
zgłoś komentarz
A mówi się, że młodzież jest zła! To nieprawda, tylko tej młodzieży trzeba coś zaproponować. Okazało się, że boks to strzał w dziesiatkę w Chojnowie. Przy okazji życzę powodzenia Kamilowi i dodam, że nawet jak nie przywiezie medalu z mistrzostw europy to nie będzie tragedii, bo tem młody człowiek ma jeszcze sporo czasu na odnoszenie sukcesów, czego szczerze życzę i trzymam kciuki.:)
zgłoś komentarz
Na e-legnickie już podali jak t jest z tym liczeniem na złoto...Proponuje aby wasz ambitny portal i trener Lewandowski trochę popuścili z tania propaganda sukcesu. Polski boks jest w czarnej dziurze a Kamil dalej zajdzie jak mniej bedzie wokól niego fałszywych doradców i proroków.
zgłoś komentarz
Na e-legnickie już podali jak t jest z tym liczeniem na złoto...Proponuje aby wasz ambitny portal i trener Lewandowski trochę popuścili z tania propaganda sukcesu. Polski boks jest w czarnej dziurze a Kamil dalej zajdzie jak mniej bedzie wokól niego fałszywych doradców i proroków.
popieram :) za dużo pompowania i stroszenia piór :) Szacun za podejście ale trener zachowuje się jakby trenował Tysona :) to są młodzieniaszki i nie powinno sie im w głowach zawracać takimi smiesznymi konferencjami :) napisali artykuł rozbudzili wyobraźnie ale jak nasz bokser dostał baty nie ma juz artykułu i cisza, a trener sie nie pcha juz przed kamery żeby zachwalać jacy to nie są mocni :( własnie teraz powinien pojawić się artykuł z wynikami i to powinna byc mobilizacja dla chłopaków a nie tylko pokazywanie sukcesów.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform