Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Witelon Jam Session

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 06 listopad 2013, 12:36 Wszystkich komentarzy: 0


Witelon Jam Session

Od kilku lat w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy można słuchać koncertów w ramach „Witelon Music Night”. Impreza odbywa się cyklicznie raz w miesiącu.

Tym razem PWSZ im. Witelona w Legnicy wyszła z kolejną muzyczną inicjatywą. Organizuje w Legnicy „Witelon Jam Session”, czyli wspólną grę muzyków. Spotkania takie miały miejsce w latach rozkwitu jazzu nowoorleańskiego, ale termin jam session wszedł w użycie dopiero w okresie stylu Chicago.

Witelon Jam Session odbędzie się 15 listopada 2013 r. w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy, przy ul. Mickiewicza 10. Początek o godzinie 19:30. Liderami będą Paweł Kurek, Jarek Dąbrowski, Łukasz Kłos znani z formacji Kłos & Dąbrowski Project, który koncertował z amerykańskim gitarzystą Mikiem Russellem.

Podczas jam session nie gra się koncertu ułożonego z konkretnych utworów. Często improwizuje się na temat popularnych standardów jazzowych, stanowiących swoim tematem punkt wyjścia do improwizacji lub po prostu gra w tonacji zadanej przez któregoś z muzyków. Wszyscy obecni na sesji muzycy improwizują.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform