Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

eTwinning w chojnowskiej „Czwórce”

Autor admin
Data utworzenia: 06 listopad 2013, 10:41 Wszystkich komentarzy: 0


eTwinning w chojnowskiej „Czwórce”

Program eTwinning to sposób na współpracę szkół europejskich oparty na komunikacji z wykorzystaniem nowych technologii. W jego ramach uczniowie i nauczyciele wykorzystują globalną sieć do współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Chojnowska Szkoła Podstawowa nr 4 z początkiem października zaczęła realizować projekt „Xmas cards and traditions" w ramach programu współpracy szkół eTwinning.

W projekcie realizowanym przez „Czwórkę” biorą udział szkoły m.in. z Polski, Portugalii, Rumunii, Czech, Grecji, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Francji. Reprezentacja chojnowskiej szkoły to członkowie kółka języka angielskiego wraz z opiekunką grupy – Anetą Czapską.

Grupa ukończyła prace nad przygotowaniem prezentacji o szkole i mieście. Dzięki niej szkoły partnerskie poznają obyczaje i zasady funkcjonowania placówki. Jeszcze w tym tygodniu nagrana zostanie kolęda – uczniom pomoże chór i Zenon Chmielewski.

Jednak to nie koniec zadań jakie czekają na grupę biorącą udział w programie eTwinning. Uczniowie wykonają, a następnie wyślą kartki bożonarodzeniowe do partnerów. Prawdopodobnie otrzymają również zwrotki. Planowane jest również przygotowanie prezentacji o tradycjach świątecznych w Polsce, dzięki której szkoły partnerskie poznają naszą tradycję, lecz również my zobaczymy jak obchodzi się święta w innych krajach.

Jak mówią uczniowie – udział w projekcie eTwinning to poza możliwością poznania innych kultur doskonała okazja by poćwiczyć język angielski, a także sprawdzić umiejętności obsługi nowoczesnych technologii.

Cytując grupę - "Jest to pierwszy projekt z programu eTwinning, ale z całą pewnością nie ostatni."


źródło: SP4Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform