Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Stoi i sapie, dyszy i dmucha... Biblioteczna Akademia Malucha!

Autor admin
Data utworzenia: 31 październik 2013, 12:02 Wszystkich komentarzy: 0


Stoi i sapie, dyszy i dmucha... Biblioteczna Akademia Malucha!

Któż nie marzył, by zgodnie ze słowami piosenki „wsiąść do pociągu byle jakiego”. Okazję by skorzystać z tej opcji w ostatnią środę października miały chojnowskie dzieci biorące udział w zajęciach w bibliotece.

Październikowe zajęcia z cyklu Bibliotecznej Akademii Malucha nosiły nazwę „Stoi na stacji lokomotywa...”. Było to nawiązanie do trwającego roku Tuwima – polskiego poety, autora m.in. popularnych wierszy dla dzieci w tym „Lokomotywy”, „Słonia trąbalskiego” czy „Pana Hilarego”.


Przybyłe do biblioteki dzieci dzięki pomocy pomysłowych pań bibliotekarek oczami wyobraźni odwiedziły wiele ciekawych zakątków świata. Pociągiem pełnym dobrego humoru zwiedziły Hiszpanię, Francję i inne równie ciekawe kraje. Jednak zanim wybrały się w podróż poznały wiersz Tuwima, z którego zaczerpnięto tytuł spotkania. Dzieci wysłuchały najlepszego wykonania „Lokomotywy” - wiersz recytowała czołówka polskich aktorów - Panowie Fronczewski, Olbrychski oraz Pszoniak. A wszystko to dzięki dobrodziejstwu serwisu YouTube.


Stoi na stacji lokomotywa,
Ciężka, ogromna i pot z niej spływa -
Tłusta oliwa.
Stoi i sapie, dyszy i dmucha,
Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:
Buch - jak gorąco!
Uch - jak gorąco!
Puff - jak gorąco!
Uff - jak gorąco!


Po wysłuchaniu utworu na dzieci czekały liczne zadania. Musiały odpowiadać na pytania pań bibliotekarek jak i samodzielnie stworzyć wagony przy pomocy plastycznych przyborów – w ruch poszły kredki, kleje i wycinanki. Tak stworzony, mający prawie 40 wagonów pociąg przyozdobił salę biblioteki w Chojnowie.


Po zabawach i pracach plastycznych przyszedł czas na odpoczynek i oczekiwany, przepyszny poczęstunek, który zajął dzieci na dłuższą chwilę. Po wypiciu soczków i zjedzeniu ciasteczek dzieci wspólnie z paniami bibliotekarkami bawiły się, tańczyły i śpiewały.


Środowe spotkanie tradycyjnie zakończyło huśtanie w kolorowej chustce połączone ze śpiewającym pożegnaniem. Do zobaczenia na kolejnej Akademii Malucha!

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.