Logowanie Rejestracja

Zryw Kotla bez najmniejszych szans z Chojnowianką!

Autor Maciek
Data utworzenia: 26 październik 2013, 17:49 Wszystkich komentarzy: 3

Chojnowianka Chojnów nie zwalnia tempa w rozgrywkach klasy okręgowej. W dniu dzisiejszym rywalem była ekipa Zrywu Kotla, która przyjechała do naszego miasta z nadzieją na remis. Łatwo nie było, biało niebiescy walczyli od pierwszej do ostatniej minuty spotkania pokazując to, co w futbolu najlepsze.

Pierwsza odsłona meczu była jedynie wstępem do tego, co nasi piłkarze pokazali w drugiej części spotkania. Ku zdziwieniu zgromadzonych fanów futbolu ekipa z Kotli postawiła spory opór naszym chłopakom. Wydawałoby się, że rywal jest mało wymagający, nic bardziej mylnego, bo przecież nasz Klub Sportowy stracił bramkę jako pierwszy.

Sytuację uratował Rajczakowski, który doskonałym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce rywala. Wynik pierwszej połowy mógł być zupełnie inny, gdyż zawodnicy obu drużyn stworzyli kilkanaście dogodnych sytuacji marnując m.in akcje "sam na sam" z bramkarzem. Warto nadmienić, że ekipa gości grała w 10 po otrzymaniu czerwonej kartki przez jednego z zawodników.

Druga odsłona spotkania była znakomita. Już w 50 minucie gry nasz goalkeeper popisał się refleksem ratując Chojnów przed utratą gola. Minutę później Chrystian Serkies bez problemu wyprowadził Chojnów na 2:1. Widać było, że biało niebiescy są bardzo zmotywowani i "głodni" wygranej. Spotkanie toczyło się głównie pod bramką ekipy z Kotli.

W 60 minucie meczu swoje doświadczenie pokazał Mateusz Bartczak, który strzałem głową zdobył trzeciego gola dla Chojnowianki. W niespełna dwie minuty później kibice mogli obejrzeć ostatni tego dnia "zryw" Kotli po którym padła bramka na 3:2. Na tym ekipa gości zakończyła grę w Chojnowie. Na boisku istniał tylko nasz lokalny klub.

Do 72 minuty gry nasi zawodnicy stworzyli kilka dogodnych sytuacji pod bramką rywala. Brakowało jednak skuteczności, doskonałe akcje zmarnowali Serkies, Tucholski czy też Mihułka.

Biało niebiescy doskonale prowadzili grę, kibice obejrzeli kilka ciekawych prostopadłych podań. Na tym się jednak nie zakończyło, w 85 minucie gry KS Chojnowianka rozpoczął festiwal strzelecki. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Tucholski w 85 i 86 minucie gry. Minutę później Serkies ustalił wynik spotkania na 6:2.

Było to bardzo dobre spotkanie w wykonaniu naszego zespołu. Z meczu na mecz biało niebiescy grają lepiej i dokładniej. Liczymy na kolejne punkty i sukces na który wszyscy w Chojnowie czekają.