Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

W Domu Schrama świętowano Dzień Edukacji Narodowej

Author: admin
Creation date: 18 October 2013, 11:46 All comments: 13


W Domu Schrama świętowano Dzień Edukacji Narodowej

Wspólne świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w Chojnowie to już tradycja. Również w tym roku w odrestaurowanym Domu Schrama władze naszego miasta zorganizowały uroczystość dla wszystkich przedstawicieli chojnowskiej oświaty. Nie obeszło się bez wzruszeń, podziękowań i wyróżnień.

Polskie święto oświaty ustanowiono 27 kwietnia 1972 r. Zostało określone ustawą - Kartą praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. 8 lat później świętowano je już jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, za którą stoi król Stanisław Poniatowski.

DEN w tradycyjny już sposób świętowano również w Chojnowie. 17 października 2013 r. w Domu Schrama odbyła się uroczystość, na której gościli pracownicy oświaty z naszego miasta i gminy. - Dziś spotykają się ludzie, którzy innym ludziom się ofiarowali. To co Państwo robicie kiedyś określiłem kiedyś przypinaniem skrzydeł. Czy to w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach średnich dając ludziom wiedzę, budując w nich pewność i zaufanie do waszych możliwości, tak naprawdę przypinacie im skrzydła – mówił podczas rozpoczęcia dyrektor MOKSiR Stanisław Horodecki. Ciężko nie zgodzić się z tymi słowami. To właśnie nauczyciele kształtują nasz rozwój na różnych etapach życia, przekazują nam wiedzę niezbędną do funkcjonowania w społeczeństwie jak i otwierają bramy do dalszej kariery. Często dopiero po ukończeniu edukacji potrafimy dostrzec, jak wiele im zawdzięczamy...


Nauczycielom podziękował również burmistrz Chojnowa. - Jest mi niezmiernie miło, jest to dla mnie wielki zaszczyt, że mogę Państwa powitać, że mogę Państwa gościć w tak szczególnym dla Państwa, jak i również dla mnie dniu, ponieważ ja w dalszym ciągu czuję się nauczycielem. Szczególnie gorąco pragnę powitać seniorów chojnowskiej oświaty, którzy kładli podwaliny w rozwój tej oświaty. (...)To już tradycja kiedy z okazji Święta Edukacji Narodowej spotykamy się aby Państwu podziękować i pogratulować osiągnięć w pracy z naszymi dziećmi, młodzieżą za co bardzo gorąco w imieniu własnym i władz samorządowych dziękuję. Dziękuję za wszystkie osiągnięcia dydaktyczne, za osiągnięcia wychowawcze, za wszelkiego rodzaju konkursy, olimpiady, doskonałe wyniki egzaminów na każdym szczeblu – mówił.


Również z rąk burmistrza nauczyciele naszych szkół otrzymali wyróżnienia. Nagrodę za osiągnięcia w pracy zawodowej oraz zaangażowanie w działalność dla dobra oświaty miasta Chojnowa otrzymali: Beata Kanabrodzka, Ewa Jedynak, Małgorzata Cieśla, Monika Inglot oraz Mariusz Szklarz i Andrzej Urban.


Również Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego z oddziałem w Chojnowie mógł tego dnia świętować dzień jubilata, co stało się zresztą chojnowską tradycją. Za 60-letni „związek” wyróżnienie otrzymały Panie Krystyna Dąbek oraz Józefa Bon. 50-letnią przynależnością do związku pochwalić się mogą Panie Regina Dacyszyn oraz Urszula Szczypińska. 40-lecie obchodziła Maria Adamczak, 25-lecie Alicja Hanuszczak, zaś 20-lecie Bożena Zawadzka, Bogusława Kruk, Maria Lis oraz Krystyna Brejan. W związku powitano również nowe nauczycielki - Helenę Ziębę oraz Anetę Czapską.


Również przedstawiciele władz Gminy Chojnów podziękowały solenizantom. Na ręce swojej pierwszej wychowawczyni – Marii Jawor - przewodniczący Rady Gminy Chojnów Andrzej Pyrz złożył piękny bukiet kwiatów.


Po części oficjalnej niespodzianką dla gości był występ miejscowego chóru Skoranta, który wprowadził wszystkich w dobry nastrój.


- Życzę wszystkim dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, miłości, sukcesów w pracy zawodowej i życiu prywatnym – zakończył swoje wystąpienie Jan Serkies. My również przyłączamy się do tych życzeń i dziękujemy wszystkim nauczycielom za trud włożony w nasze wychowanie i przekazaną wiedzę.
Comments

Dla Pani Marii Jawor nie jeden bukiet się należy, ona zasługuje na łąkę pełną kwiatów. Najlepsza nauczycielka jaką miała i oczywiście wychowawczyni :)
Pozdrawiam :*
report comment
Gratulacje dla Pana Andrzeja Urbana. Wszelkie zaszczyty jak najbardziej zasłużone. Wspaniały człowiek i najlepszy dyrektor jakiego miałam :)
report comment
ale skansen.
report comment
"Ale skansen" rzekł pryszcz benek i pos*ał się w pieluchę...
report comment
skansen i stare baby przebrane za chor :)
report comment
benuś się odezwał, co wiecznie młody będzie he,he
report comment
Gratulacje dla pana M. Szklarza, wspaniałego dyrektora!!!
report comment
Gratulacje dla Pana Andrzeja Urbana .
report comment
Elektorat koscielny Pana burmistrza jest w błędzie.Codzienna msza poranna na ktorej widuje pana burmistrza to zasłona dymna.Dlaczego nie mogę spotkac pana z Tereską?
report comment
bez kitu :) to dzień edukacji narodowej czy dzień kombatanta ??:P
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform