Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Koncert Kresowy

Author: admin
Creation date: 09 October 2013, 10:55 All comments: 0


Koncert Kresowy

12 października o godz. 17.00 w MOKSiR w Chojnowie odbędzie się Koncert Kresowy. Będzie to jeden z 12 koncertów zaplanowanych w ramach tegorocznych Legnickich Dni Kultury Kresowej, które wspólnie z lokalnymi samorządami zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalne "Krajobrazy" z Legnicy. Wystąpią m.in. zespoły z Białorusi i Ukrainy.

Zaproszeni artyści oraz autorzy książek podczas występu zabiorą widownię w romantyczna podróż po miejscach, które pamiętają już naprawdę nieliczni mieszkańcy. Ludzie o biografiach, w których przenikają się rodowody i doświadczenia Kresowian osiedlili się tutaj po okrucieństwach wojennych, po masowych przesiedleniach, stworzyli na ziemi Piastowskiej nową społeczność, która ma prawo do znajomości historii swoich rodzin, miejsc ich urodzenia i dziedzictwa kulturowego w wymiarze materialnym i duchowym. W tych niezwykłych spotkaniach będzie można wyczuć nutę tęsknoty za tym, co odeszło, co nigdy nie powróci, a pozostanie jedynie w pamięci...
Stowarzyszenie Kulturalne “Krajobrazy”

Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 12.10.2013 r. o godz. 17.00 w MOKSiR w Chojnowie a także na koncert, który odbędzie się w dniu 15.10.2013 r. o godz. 17.00 w sali wiejskiej w Niedźwiedzicach. Wstęp wolny.

Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.