Chojnowianka "na fali". Stal Chocianów bezradna wobec znakomitych biało niebieskich

Data utworzenia: 05 październik 2013, 20:37 Wszystkich komentarzy: 4

Zła passa KS Chojnowianka nareszcie przełamana. Po ostatnim spektakularnym zwycięstwie nad Iskrą Kochlice biało niebiescy w meczu wyjazdowym rozgromili Stal Chocianów. Początek spotkania należał bezdyskusyjnie do naszego zespołu, który po niespełna pięciu minutach gry prowadził 2:0. Na spore pochwały zasługuje Kuba Grządkowski, który asystował dwukrotnie przy golach strzelanych przez Chystiana Serkiesa.

Nasza ekipa mogła prowadzić 3:0, jednak dobrą sytuację podbramkową zmarnował Fabian Gałaszkiewicz. Stal nie mogła się odnaleźć przez pierwszy kwadrans gry na boisku. Po upływie piętnastu minut meczu ekipa z Chocianowa zmobilizowała się i wróciła do rywalizacji. Gospodarze stworzyli kilka sytuacji podbramkowych, jednak nie przełożyło się to na zdobycie bramki. Tuż przed przerwą, po ewidentnym błędzie sędziego, w polu karnym napastnik z Chocianowa przyjął futbolówkę ręką i umieścił ją w siatce. Po pierwszych 45 minutach gry było 2:1.

Druga odsłona spotkania to popis piłkarskich umiejętności biało niebieskich. Nasza ekipa wyszła na boisko niezwykle zmotywowana. Już w 50 minucie gry Łukasz Polański znakomitym prostopadłym podaniem "wypuścił" Fabiana Gałaszkiewicza sam na sam z bramkarzem. Goalkeeper Stali sparował piłkę w kierunku Tucholskiego. Temu ostatniemu pozostało jedynie umieścićfutbolówkę do pustej siatki. Chojnów prowadził 3:1.

Kilka chwil później Chrystian Serkies, po błędzie obrońcy z Chocianowa, ustrzelił hattricka. W 60 minucie spotkania mogło być już 5:1. Grządkowski doskonale dograł piłkę do Gałaszkiewicza, któremu pozostało jedynie dobicie jej do pustej bramki. Gola jednak nie było, piłka uderzyła w słupek.

Na całe szczęście niewykorzystane sytuacje nie obróciły się przeciwko naszemu klubowi. Najlepiej asystujący tego dnia Kuba Grządkowski około 70 minuty spotkania idealnie dośrodkował futbolówkę w pole karne. W zamieszaniu najlepszy okazał się Światłoń, który z głowy wpakował piłkę do siatki ustanawiając wynik meczu na 5:1.

Na pochwały zasługuje również defensywa biało niebieskich, która skutecznie blokowała ataki Stali Chocianów. KS Chojnowianka w dwóch ostatnich meczach zgromadziła 6 punków i poważnie zaczyna rywalizować o zwycięstwo w klasie okręgowej.

Skład KS Chojnowianka: Pisarski, Baszczak, Światłoń, Korniłowicz, B.Haniecki, Gałaszkiewicz, Ł.Polański, Bartczak, Tucholski, Grządkowski, Serkies

Na boisku pojawili się także: Ziembowski, Mihułka, Kołodziejczyk