Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Spotkanie ze stażnikiem miejskim w SP 4

Autor Maciek
Data utworzenia: 03 październik 2013, 09:27 Wszystkich komentarzy: 5


Spotkanie ze stażnikiem miejskim w SP 4

Pod koniec września w świetlicy SP 4 odbyło się spotkanie ze strażnikiem miejskim - Robertem Wierzbickim, który jest nam bliżej znany jako chojnowski rysownik-satyryk. Chojnowianin w ramach swoich obowiązków zawodowych propaguje zasady bezpiecznego zachowania w szkołach naszego regionu.

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, z którymi mogą się spotkać na co dzień w szkole i poza nią. Strażnik opowiadał dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się: podczas jazdy samochodem – pamiętanie o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, podczas jazdy rowerem i na rolkach – o noszeniu kasku i elementów odblaskowych oraz umieszczanie odblasków na tornistrach i ubraniach. Mówił także o odpowiedzialności podczas samodzielnego pobytu w domu. Przedstawił również zagrożenia związane z internetem oraz sposoby obrony przed nimi. Na koniec pokazał jak skutecznie bronić się przed atakiem psa. Dzieci były zaciekawione tematem i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

Mamy nadzieję, że wiedza którą nabyły dzieci podczas spotkania oraz zasady bezpiecznego zachowania będą przez nie zapamiętane i realizowane w codziennym życiu.
Komentarze

Zbliżają się wybory, strażnik się uaktywnił, jakoś wcześniej nie widziałem Go w chojnowskich szkołach... zbliża się okres cudów.
zgłoś komentarz
O bezpieczeństwo, a raczej o zagrożeniach jakie czyhają na dzieciaki w sieci powinien opowiadać ktoś kto o sieci wie więcej. Nie twierdzę, że p. Wierzbici wie mało, jednak zdawkowe opowiadanie o tym, że ktoś może oszukać namawiając do spotkania jest niewystarczające.

Obecnie formy uczestniczenia w sieci są na tyle wyrafinowane, że owych zagrożeń jest o milion razy więcej.

Tak na szybko sobie pomyślę, że warto zorganizować "rundę po szkołach" podstawówkach, gimnazjach a nawet liceach w celu zaznajomienia dzieci/młodzieży z tematem.

Jak mogę to pokuszę się o miniankietę kto, w sensie rodzice, byłby zainteresowany takim wykładem?

Pozdrawiam Grzesiek
zgłoś komentarz
Zgadzam się z Toba Sender, ktoś kto sie zna i wie co Internet może nieść, dzieci są nieświadome. Dobry pomysł, na pewno dyrekcje szkół będą chętne takim inicjatywom.
zgłoś komentarz
A mój siostrzeniec był zachwycony ze spotkania z naszym satyrykiem i uważam, niektore komentarze za bezsazadne.Skoro jesteście tacy mądrzy to dla czego nie wy uczycie tych dzieci bezpiecznych zachowań?!
zgłoś komentarz
Chojnowianin66 - przeczytaj uważnie jeszcze raz. Zadałem pytanie oraz zadeklarowałem się jako chętny do prowadzenia takich spotkań. Zadam pytanie jeszcze raz, czy wy rodzice chcielibyście aby wasze dziecko uczestniczyło w takim spotkaniu. Oczywiście bezpłatnie i za zgodą dyrekcji szkoły.

Dodatkowo nie negowałem wykładu p. Wierzbickiego, napisałem jedynie, że można dokładniej temat bezpieczeństwa poruszyć.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform