Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Powróciła "Biblioteczna Akademia Malucha"!

Autor admin
Data utworzenia: 27 wrzesień 2013, 09:29 Wszystkich komentarzy: 0


Powróciła "Biblioteczna Akademia Malucha"!

Powrót do szkolnej ławy po wakacyjnej przerwie to zazwyczaj traumatyczne przeżycie. Ponownie rozpoczyna się wczesne wstawianie, zadania domowe, konieczność słuchania niekoniecznie interesujących wykładów nauczycieli. Zupełnie inaczej jest na pewnej akademii, gdzie każda spędzona chwila to mnóstwo radości i dobrej zabawy, a moment pożegnania to smutny obowiązek...

Po dwóch miesiącach przerwy powróciła Biblioteczna Akademia Malucha. 25 września 2013 r. odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie z maluchami zatytułowane „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Biblioteka ponownie tętniła życiem. Uśmiechów i dobrej zabawy nie brakowało.


Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło przywitanie w kolorowej chuście. Dzieci, nawet te najmłodsze, z chęcią kładły się w tęczowej płachcie by usłyszeć swoje imię i spojrzeć na pozostałych uczestników z dołu. Dalsza część to fuzja zabawy, nauki i ciekawych rozmów. Zgodnie z tematem dzieci opowiadały jak zdrowo żyć – jakich produktów nie może zabraknąć w codziennej diecie, jakie sporty uprawiać. Nie zabrakło historii z życia wziętych i rad pań bibliotekarek. Jednak teoria to jedno, praktyka drugie. Dzieci w asyście swoich opiekunów wykonywali przeróżne zadania sportowe. Był rowerek w parach, mostek, czy noszenie książek na głowie by zachować prostą postawę. Również poczęstunek, stały punkt w spotkaniach Bibliotecznej Akademii Malucha nawiązywał do tytułu – na stołach zamiast tradycyjnych słodyczy gościły owoce i warzywa. Jak się okazało zdrowe potrawy znikały ze stołu w równie szybkim tempie co słodkie przysmaki.


„Biblioteczna Akademia Malucha” powróciła. Pojawiły się nowe twarze, nowe pomysły pań bibliotekarek. Wciąż jest mnóstwo dobrej zabawy połączonej z umiejętnie przemycaną wiedzą. Nowy semestr na najlepszej akademii można uznać za otwarty. Zapraszamy wszystkich opiekunów z dziećmi do biblioteki na comiesięczne zajęcia!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform