Logowanie Rejestracja

„Puchar Dzieci Głogowskich” - bezkonkurencyjny Przemek Kaczmarek!

Autor admin
Data utworzenia: 16 wrzesień 2013, 10:00 Wszystkich komentarzy: 0

Poprzedni weekend dla młodych kolarzy z Uczniowskiego Klubu Kolarskiego „Oriens MTB” Chojnów to wyjazd do pobliskiego Głogowa. Grupa zawodników z naszego miasta wystartowała w XV Wyścigu MTB „Puchar Dzieci Głogowskich”. Tor motocrossowy, który czekał na kolarzy okazał się szczęśliwy szczególnie dla Przemysława Kaczmarka, który na dystansie ponad 16 km pierwszy dojechał do mety.

Tor motocrossowy w Górkowie w poprzedni weekend tętnił życiem za sprawą kolarzy górskich, którzy ścigali się w zyskującym coraz większą popularność Wyścigu MTB „Puchar Dzieci Głogowskich”. Zawody rozegrano przy pięknej, słonecznej pogodzie. Jedyną przeszkodą była trasa, zdecydowanie należąca do wymagających.

Do Głogowa z Chojnowa pojechali nasi reprezentanci w kategoriach: Żak, Młodziczka, Młodzik i Junior Młodszy. W pierwszej z nich – Anna Szewczyk zajęła 10 pozycję, zaś Hanna Konarzewska uplasowała się trzy oczka niżej. Dystans jaki czekał na Żakinie to trzy okrążenia po 1,8 km.

Wśród Młodziczek najlepiej pojechała Nikola Pawlikowska zajmując 7 pozycję wyprzedzając tym samym o jedną pozycję koleżankę Alicję Gałas. Oli Baranowskiej niestety nie udało się ukończyć wyścigu. Dystans z jakim przyszło się zmierzyć naszym dziewczynom wynosił 6 x 1,8 km

W kategoriiMłodzik (7 x 1,8 km) 26 pozycję zajął Karol Hołodowski, z dwoma okrążeniami straty na metę dojechał Dawid Hołodowski.

Najmocniejsza ostatnimi czasy grupa Juniorów Młodszych również tym razem nie zawiodła. Bezkonkurencyjny był Przemysław Kaczmarek wyprzedzając piętnastu rywali, w tym szóstego Karola Rokusa oraz Jana Konarzewskiego, który nie ukończył wyścigu.

Przemek Kaczmarek od dłuższego czasu nie zawodzi. Każdy kolejny wyścig to dobry występ. Nie można zapomnieć o pozostałych zawodnikach chojnowskiego klubu, którzy również prezentują solidny poziom. Gratulujemy!