Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

"Narodowe Czytanie" z Aleksandrem Fredro również w Chojnowie!

Autor admin
Data utworzenia: 29 sierpień 2013, 09:11 Wszystkich komentarzy: 0


"Narodowe Czytanie" z Aleksandrem Fredro również w Chojnowie!

W 220 rocznicę urodzin najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników - Aleksandra Fredry - odbędzie się kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych rodzimych dzieł literackich „Narodowe Czytanie”. Również Chojnów weźmie udział w wydarzeniu zapraszając wszystkich mieszkańców na prezentację „Spotkajmy się z Aleksandrem Fredro”.

„Narodowe Czytanie” to zapoczątkowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Zeszłoroczna, pierwsza edycja dotyczyła Mickiewiczkowskiego „Pana Tadeusza”. W tym roku uczestnicy zmierzą się z dziełami Aleksandra Fredry.

Chojnowskie spotkanie z autorem „Zemsty” czy „Ślubów panieńskich”, którego organizatorem są Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji rozpocznie się o godz. 18.00 5 września br. w Domu Schrama. Podczas prezentacji „Spotkajmy się z Aleksandrem Fredro” chojnowianie czytać będą bajki, fragmenty wybranych komedii oraz pamiętników „Trzy po trzy”. Lekturze towarzyszyć będzie oprawa muzyczna przygotowana przez legnickiego muzyka Tadeusza Olchowskiego.

5 września, godz. 18.00, Dom Schrama - „Spotkajmy się z Aleksandrem Fredro” - zapraszamy!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform