Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Nowa trasa rowerowa dla każdego!

Autor Arkadiusz Michnej
Data utworzenia: 22 sierpień 2013, 08:59 Wszystkich komentarzy: 0


Nowa trasa rowerowa dla każdego!

W czasie tych wakacji mamy wyjątkowo ładną pogodę, która zachęca do wyjścia na dwór w celu zaczerpnięcia świeżego powietrza oraz szeroko pojętego relaksu. W tym czasie można zarówno spacerować bądź też udać się poza rejony miasta.

Jednym ze sposobów może być jazda rowerem, czyli coś co każdy potrafi i z reguły lubi robić. W ramach tejże jazdy proponuję jedną z tras, która sam jakiś czas temu odbyłem.

Na początek proponuje spokojną trasę, wszystkim znaną – która jest w większości asfaltowa z odrobiną szutru.


Trasa jest średnio wymagająca, można ją spokojnie przejechać zarówno rowerem MTB jaki i miejskim. Odcinek szutrowy znajdujący się przy lesie z Białej do Zamienic jest na tyle spokojny, że na cienkich oponach można spokojnie nim przejechać. Dodatkowo można sobie zrobić przystanek na Rokitkach w celu posiedzenia chwilę nad wodą oraz po podziwiania widoków Słońca na tafli wody – zachęcam do wybrania się w czasie zachodu słońca. :)

Dla zainteresowanych po drodze znajduje się sporo miejsc do zrobienia ciekawych zdjęć.

Pod koniec trasy czeka na nas spory podjazd pod górkę, jednakże warto spokojnie i powoli pod niego podjechać, bo na końcu czeka nagroda. :) Mianowicie bardzo długi zjazd z górki, dzięki której przy dobrych wiatrach nie trzeba już pedałować prawie do samego Chojnowa.

Przy okazji zachęcam do podróżowania z aplikacją Endomondo, która jest dostępna za darmo na Androida jak iOS. Dzięki niej po zakończonym przejeździe widzimy jaką trasę przebyliśmy oraz ile kalorii zostało spalone. Bardzo przydatne oraz motywujące.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.