Mamy trzy punkty! Biało niebiescy odrabiają straty.

Data utworzenia: 18 sierpień 2013, 19:33 Wszystkich komentarzy: 8

Biało niebiescy wywalczyli 3 pierwsze punkty w okręgówce. W dniu dzisiejszym rywalizowali z Odrą Chobienia. Po ostatnim meczu zawodnicy nie byli zadowoleni z własnej gry, jednak szybko udało się im pozbierać i pokazać w dzisiejszym spotkaniu, że stać ich na więcej. Kilka chwil po pierwszym gwizdku arbitra biało niebiescy ruszyli do ataku zamykając rywala na jego własnej połowie. Chojnowianie wywarli spory pressing na gospodarzach i już w pierwszej sytuacji podbramkowej Bartosz Haniecki dograł futbolówkę do Fabiana Gałaszkiewicza, który umieścił ją pewnym strzałem do pustej bramki. Minutę później Chrystian Serkies nie zawahał się i w sytuacji jeden na jednego oszukał bramkarza Chobieni podwyższając na 2:0.

Na boisku utrzymywała się lekka przewaga Chojnowian, którzy stwarzali dobre sytuacje podbramkowe. Strzelec drugiego gola miał jeszcze możliwość podwyższenia na 3:0, jednak zimną krew zachował goalkeeper Odry. Pomiędzy słupkami naszej ekipy stanął tym razem Pisarski, który dobrze zastępował kontuzjowanego Krupę.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się identycznie jak pierwsza, z tą jednak różnicą, że zabrakło skuteczności. Mieliśmy trzy 100% sytuacje pod bramką rywala. Dwukrotnie zawiódł Fabian Gałaszkiewicz, któremu zabrakło nieco zimnej krwi, aby wykończyć akcje golem. Z upływem minut biało niebiescy oddawali pole gry ekipie z Chobieni, która około 65 minuty spotkania zdobyła bramkę kontaktową. Na całe szczęście tego dnia Odra była również nieskuteczna w napadzie marnując dwie boiskowe „setki”.

Chojnowianie utrzymali jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Mamy trzy punkty i to jest najważniejsze. Biało niebiescy skutecznie zrehabilitowali się za porażkę w pierwszym meczu i pokazali, że na boisku będą walczyć o każdy punkt.

Skład KS Chojnowianka: Pisarski, D.Polański, Światłoń, Rajczakowski, Haniecki, Gałaszkiewicz, Ł.Polański, Tucholski, Jędrusiak, Mihułka, Serkies. Na boisku pojawili się również zmiennicy: Baszczak, Grządkowski, Ziembowski, Piotrowski.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych trzech oczek!