Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jak wygląda ‘rewolucja śmieciowa’ w mieście i gminie Chojnów? (video)

Autor admin
Data utworzenia: 07 sierpień 2013, 09:00 Wszystkich komentarzy: 25


Jak wygląda ‘rewolucja śmieciowa’ w mieście i gminie Chojnów? (video)

Śmieci są nieodłącznym elementem naszej cywilizacji. Ich ilość z każdym kolejnym rokiem rośnie w zastraszającym tempie. Warto zadbać o ich prawidłową segregację, szczególnie teraz, gdy 1 lipca 2013 r. zaczęły obowiązywać nowe zasady. 1 stycznia 2012 r. weszła w życie zmiana ustawy z dnia 13 września 1996 r. O utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Od tego czasu samorządy miały 18 miesięcy na wprowadzenie zmian i wdrożenie systemu zarządzania odpadami w gminie.

Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 1 lipca br. za odpady w pełni odpowiadać będą gminy. Jak z nowymi zadaniami poradziła sobie gmina wiejska Chojnów? Jak przebiega rewolucja w naszym mieście? Na te i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć w reportażu video. Zapraszamy!

Komentarze

Miasto odmawia udzielenia informacji przed kamerą?To zakrawa na kpinę.W tym mieście coś ,ktoś próbuje ukryć.
zgłoś komentarz
Nie wyobrażam sobie Kowalskiego przed kamera.Pan Burmistrz ma ekipę jaką ma.Nikt do wystąpienia nie nadaje się.Propozycja:Mytkowska sekretarz,ponad 8tys na miesiąc ,co ta kobieta tam robi?
zgłoś komentarz
Wstyd i hańba dla miasta po raz kolejny. A gmina wyszła z twarzą brawo dla pana Cygana za wypowiedź.
zgłoś komentarz
w naszym urzędzie pracują najmądrzejsze na świecie niemowy. Ja już nie raz się o tym przekonałem. Niby tacy mądrzy a tacy ..... To nie zakrawa na kpinę bo to jest kpina.
Największa niemowa odpowiedziała na piśmie z tego co wiem ale poległa na pytaniu : czym różni się papier od makulatury. Brawo burmistrzu - kawał dobrej roboty jak za 13 tysięcy złotych miesięcznie. Sprawdza się przysłowie. Milczenie jest złotem .

zgłoś komentarz
Może ktoś,coś opowiedzieć o działaniach Mytkowskiej,kim ta Pani jest?To zakrawa na kpinę,jak funkcjonuje nasz Miejski Urząd.Jasio przyjął taktykę milczenia,ponieważ obawia się o kompetencje swoich ludzi przed kamerą.To miasto upadło,opanowali je dewoci,klechy .
zgłoś komentarz
ta pani co jest sekretarzem przebywa na urlopie ostatnimi czasy bardzo często - nie liczę jej choć mogę- pracuje dla mnie. Urlopy pokrywają się z potrzebą odpowiedzi na różne "trudne" pytania lub potrzebą złożenia podpisu pod korespondencją wychodzącą z urzędu - co za pech i podpisują nieuprawnieni. o działaniach pisałem niejednokrotnie a teraz za sprawą portalu i ich nowiuteńkiej kamery macie naoczną możliwość zobaczenia tego o czym pisałem. Sory skłamałem - nadal nie macie możliwości ale o to dlaczego urząd nie poczuł się do tej odpowiedzialności proponuję zapytać ich wszystkich razem złapanych na sesji rady miasta - chyba że wezmą urlopy na ten czas
zgłoś komentarz
Miasto jak zwykle się popisało. Problem jest w tym, że nie wiedzieli co powiedzieć bo sami nie mają zielonego pojęcia o ustawie śmieciowej. Mamy taki mały cyrk. Dziwne jest, że gmina zawsze wychodzi z twarzą natomiast miasto niestety nie. Co z tego przyjdą wybory babcie pójdą i wybiorą ekipę za czapkowanie. Niezła karuzela w tym urzędzie.
zgłoś komentarz
W klubie problem,w sprawie śmieci Serkies głosu nie zabiera.Co w trawie piszczy ,nikt nie wie tego.Koniecznie trzeba wbić do Janka z kamerą ,bo coś tam ukryte jest.
zgłoś komentarz
Panie_Radzio mam dziwne przeczucie - a ono się sprawdza ostatnimi czasy niestety na niekorzyść urzędu - że karuzela z cyrkiem dopiero się zaczyna rozkręcać. Jak karuzela się dobrze rozkręci to powypadają z siedzeń uczestnicy. Ten scenariusz choć bolesny dla niektórych - zwłaszcza dla tych wylatujących z siedzeń - będzie w konsekwencji dobry dla miasta.
zgłoś komentarz
czy może mnie ktoś poprawic jesli źle piszę-jeśli mieszkam w domku jednorodzinnym to powinnam dostać kosz do segregacji ?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.