Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Katastrofa budowlana w słodowni (FOTO + VIDEO) - aktualizacja

Autor admin
Data utworzenia: 06 sierpień 2013, 11:28 Wszystkich komentarzy: 31


Katastrofa budowlana w słodowni (FOTO + VIDEO) - aktualizacja

Dziś około godziny 10 zawalił się budynek słodowni na ulicy Fabrycznej. Według wstępnych informacji w budynku przebywało 5 osób. Dwie z nich zdołały uciec z budynku w chwili tragedii, dwie zostały ranne i niestety jedna osoba nie żyje. Ranni otrzymali niezbędną pomoc medyczną. Na miejscu zdarzenia są liczne zastępy Straży Pożarnej (także strażacy, którzy przebywali na urlopach), Policji i Pogotowia Ratunkowego w tym dwa helikoptery medyczne z Wrocławia. O wszelkich nowych informacjach na temat tej tragedii informować będziemy na bieżąco.


Aktualizacja #1

Ciało ostatniej osoby jest wyciągane z budynku. Trwa także sprawdzanie czy na miejscu tragedii nie ma więcej ofiar.


Aktualizacja #2

Służby oczekują na przyjazd psów tropiących, które dla pewności przeszukają teren słodowni. Trwają oględziny miejsca zdarzenia.


Aktualizacja #3

Jak się okazało ciało osoby zostało namierzone przez dzwonek telefonu. Po odgruzowaniu lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Wszystkie osoby szukały złomu.Aktualizacja #4

W chwili obecnej właścicielem budynku jest firma z Łodzi "Fors Poland" Violetta Chmielewska. Wcześniejszy właściciel to Browary Lwóweckie.


Aktualizacja #5

Godzinę temu miejsce zdarzenia odwiedziła pani prokurator. Teren słodowni jest zabezpieczony przez policję. Zamieściliśmy zdjęcia z samego miejsca wypadku.

Komentarze

Wina Właściciela bo to obiekt prywatny porównanie np stare budynki Papierni są zabezpieczone i tam nikt stropów nie rusza i innego złomu
Budynki o których mówisz nie są zabezpieczone można się o tym nie raz przekonać, teren na którym się znajdują należny do 2 zakładów produkcyjnych do Apisu i Feerum. To że jest to teren ogrodzony nie znaczy że jest zabezpieczony dostęp do ww budynków nie jest utrudniony dla normalnego człowieka.
zgłoś komentarz
Niczego się nie nauczylismy to jest powtórka z historii tyle że poprzednio nie było ofiar smiertelnych GS przy ulicy Kościuszki tam gówniarze demontowali filary podtrzymujące stropy na "zamówienie". firemax co do tego głębszego dna to nie zgodze się z Tobą. Pokaż mi człowieka który robi to dla "kromki chleba" i ma do tego agregat flexy palnik itp to była juz zwykła grabież zarobkowa. Nie zmienia to jednak faktu ogromnej tragedii dla rodziny człowieka który stracił tam zycie.
zgłoś komentarz
Ktoś może orientuje się za jaka kwotę został sprzedany budynek słodowni? W Strzegomiu za słodownię miasto dostało 48 mln złotych. Nawet trochę podobna jest.
http://tinyurl.com/k449puc
zgłoś komentarz
Powiedzcie mi jak zabezpieczyć budynek, jeżeli zamurowanie okien i drzwi oraz tabliczka informująca o niebezpieczeństwie nic nie daje. Dlaczego właściciel posesji czy budynku musi wykazywać tak daleko idącą troskę o bezpieczeństwo ludzi, którzy przyszli go najzwyczajniej okraść. Przecież on tych ludzi tam nie zapraszał. Ściana nie runęła przecież na przypadkowe, przechodzące obok budynku osoby.A tu widzę winny właściciel, urzędnicy, burmistrz,straż, policja, opieka społeczna i proboszcz. Ludzie nie dajmy się zwariować. A może do tej dramatycznej sytuacji w pełni przyczyniły się osoby będące w tym budynku.
zgłoś komentarz
MalaMi zgadzam się z tym co napisałaś.
zgłoś komentarz
no najlepiej gdyby właściciel sam powyciągał złom i przygotował dla złodziei wg niektórych, wtedy katastrofy by nie było. Jak się tnie gałąź na której się siedzi to trzeba się liczyć z tym że się spadnie !!!
zgłoś komentarz
MalaMi, nie do końca. Właściciel powinien odpowiadac za doprowadzenie zabytkowego budynku do stanu ruiny, poprzez wieloletnie zaniedbania. Władze miasta lub konserwator zabytków natomiast powinny z urzędu zgłosić te zaniedbania do prokuratury, w celu doprowadzenia do ochrony zabytkowych obiektów. Takie doniesienie mógł tez złożyć każdy z nas.
zgłoś komentarz
Na listę podobnych obiektów do zgłoszenia możnaby dopisać jeszcze kilka: przedszkole na ul. Matejki, przedszkole na ul. Okrzei i jeszcze parę innych. Ciekawe, czy jest prawna możliwość przejęcia przez miasto obiektów od właścicieli, którzy od lat nie użytkują budynków, doprowadzając do ich powolnej dewastacji.
zgłoś komentarz
I już podobno , że drugi nie żyje.
zgłoś komentarz
Urząd miasta miał obowiązek ogrodzić teren i zamurować budynek na koszt właściciela tak to działa, jeśli właściciel dopuszcza swoją posesję do takiego stanu, a następnie urząd na drodze sądowej od właściciela egzekwuje koszty plus odsetki .W taki sposób często miasto pozyskuje tereny, gdy właściciel jest niewypłacalny. Dopiero teraz urząd miasta po katastrofie budowlanej z ofiarą śmiertelną bierze się za sprawy, czyli zabezpieczenie terenu.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.