Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Katastrofa budowlana w słodowni (FOTO + VIDEO) - aktualizacja

Autor admin
Data utworzenia: 06 sierpień 2013, 11:28 Wszystkich komentarzy: 31


Katastrofa budowlana w słodowni (FOTO + VIDEO) - aktualizacja

Dziś około godziny 10 zawalił się budynek słodowni na ulicy Fabrycznej. Według wstępnych informacji w budynku przebywało 5 osób. Dwie z nich zdołały uciec z budynku w chwili tragedii, dwie zostały ranne i niestety jedna osoba nie żyje. Ranni otrzymali niezbędną pomoc medyczną. Na miejscu zdarzenia są liczne zastępy Straży Pożarnej (także strażacy, którzy przebywali na urlopach), Policji i Pogotowia Ratunkowego w tym dwa helikoptery medyczne z Wrocławia. O wszelkich nowych informacjach na temat tej tragedii informować będziemy na bieżąco.


Aktualizacja #1

Ciało ostatniej osoby jest wyciągane z budynku. Trwa także sprawdzanie czy na miejscu tragedii nie ma więcej ofiar.


Aktualizacja #2

Służby oczekują na przyjazd psów tropiących, które dla pewności przeszukają teren słodowni. Trwają oględziny miejsca zdarzenia.


Aktualizacja #3

Jak się okazało ciało osoby zostało namierzone przez dzwonek telefonu. Po odgruzowaniu lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Wszystkie osoby szukały złomu.Aktualizacja #4

W chwili obecnej właścicielem budynku jest firma z Łodzi "Fors Poland" Violetta Chmielewska. Wcześniejszy właściciel to Browary Lwóweckie.


Aktualizacja #5

Godzinę temu miejsce zdarzenia odwiedziła pani prokurator. Teren słodowni jest zabezpieczony przez policję. Zamieściliśmy zdjęcia z samego miejsca wypadku.

Komentarze

Obawiam się, że poszkodowanymi są główni sprawcy zawalenia. Nie ulega wątpliwości, że budynek od dłuższego czasu jest systematycznie rozkradany ze wszelkich metalowych elementów, w tym nośnych. Dach zawalił się już jakiś czas temu. Co ciekawe, dzieje się tak za wiedzą policji i władz. To jakiś absurd. Pan Jan z urzędu powinien skierować zgłoszenie do prokuratury w stosunku do właściciela obiektu o doprowadzenie do takiego stanu zabytkowego i najbardziej rozpoznawalnego budynku. WSTYD.
zgłoś komentarz
Janek nic w tym temacie nie zrobił od lat razem z tą cała sekretarz,która 9 tys zarabia i mało co tam robi.Na Janka spadają same nieszczęćsia przed wyborami.Ze Staszkiem z Moksiru coś też nie hallo chyba.Idzie miastem i sam rozmawia do siebie,cieszy się tylko z czego?Imprezy ojca staszka sa do kitu,a stasiu zadowolony jak żadnego lata.
zgłoś komentarz
Bardzo dobrze wiedzieli że się to zawali a dalej kradli złom!!! to jest wina też policji bo powinni ogrodzić to bo wiedzieli jaki jest stan tego i nie raz złapali kilkanaście osób nie myślących którzy kradli tam
zgłoś komentarz
Na 8 zdjęciu fajnie sobie stoją pod belką.
zgłoś komentarz
Rafii a co tu ma policja ma do gadania. Czy ja tobie będzie się walić stodoła to policja przyjedzie ci zabezpieczyć i ogrodzić teren. Jest właściciel to on za to odpowiada. Za stan budynku i jego zabezpieczenie. Ale u nas zawsze szuka się winnych jak się już coś stanie.
zgłoś komentarz
zamiast przerobić ten budynek na blok mieszkalny to w dupie maja pełno stoi pustostanów tylko dochodzi do tragedii zamiast robić coś dla ludzi dobrego to robią tylko dla złomiarzy bo mają z kąt brać złom zeby mieć na picie. porażka
zgłoś komentarz
Nie mam pojęcia czym tu jest obrażany nasz burmistrz?
Przecież to nie jest jego budynek i on nic nie może z tym zrobić , a z tego co mi wiadomo właściciele są daleko od Chojnowa..
I może nie pozwolili na rozebranie go.
Ktoś kto już kradł ten złom wchodził na własną odpowiedzialność i wiedział czym to może grozić.
i dużymi literami pisze tam `ZAKAZ WSTĘPU` , wystarczy przeczytać, a nie pchać się.
zgłoś komentarz
Nie wiem dlaczego szukacie winy w Bumistrzu, winny jest właściciel bylej słodowni i tyle!!! To on jest odpowiedzialny za stan budynku i powinien go zabezpieczyć!
zgłoś komentarz

Winne są 2 strony właściciel za nie odpowiednie zabezpieczenie obiektu jak i terenu, na nic zdało się zamurowanie wejść do obiektu ponieważ kilka dni po tym wejścia zostały na nowo otwarte. Winne są także osoby które zignorowały ostrzeżenia i udały się na potocznie zwany "szaber" by zebrać trochę złomu, sprzedać go i mieć z tego jakiś grosz... Zastanówmy się lepiej dlaczego tak postąpili a znajdziemy głębsze dno całej zaistniałej sytuacji.
zgłoś komentarz
Wina Właściciela bo to obiekt prywatny porównanie np stare budynki Papierni są zabezpieczone i tam nikt stropów nie rusza i innego złomu
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform