Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Rowerm przez Rokitki, Biskupin, Stary Łom, Groble, Witków, Jerzmanowice

Autor Maciek
Data utworzenia: 05 wrzesień 2011, 08:41 Wszystkich komentarzy: 5


Rowerm przez Rokitki, Biskupin, Stary Łom, Groble, Witków, Jerzmanowice

Kolejna wycieczka rowerowa w okolicach Chojnowa to piękna i malownicza trasa obejmująca wiele wzniesień i zjazdów. Startujemy z dowolnego miejsca w Chojnowie i obieramy kierunek Rokitki. Trasę rozpoczyna długi podjazd. Droga jest stosunkowo ruchliwa, dlatego też musimy uważać. Przed miejscowością Czernikowice czeka nas wspaniały zjazd. Asfalt jest tu bardzo doby, zatem możemy nieźle się rozpędzić. Po prawej miniemy betoniarnię, dalej kierujemy się drogą główną do Rokitek. W trakcie czeka nas jeszcze jeden podjazd i ciekawy szybki zjazd. Po minięciu znaku Rokitki szukamy zjazdu w lewo na Biskupin. Tu rozpoczyna się najlepszy etap trasy. Droga jest prosta i wiedzie przez las. Ruch jest minimalny, możemy cieszyć się otaczającą nas przyrodą. Kierujemy się cały czas drogą główną, mijamy las, zabudowania. W pewnym momencie asfalt przejdzie w drogę szutrową wiodącą wzdłuż pól uprawnych. Dojedziemy do rozjazdu na drodze polnej, do wyboru będzie jazda prosto lub lekko w prawo. Wybieramy pierwszą opcję (choć druga nie jest gorsza, ale nieco dłuższa), jedziemy wzdłuż pół aż do momentu kiedy dotrzemy do miejscowości Stary Łom, gdzie rozpoczyna się droga asfaltowa. Musimy skręcić w lewo i kierować się drogą główną na Groble. Nie zbaczamy już na żadne drogi szutrowe, tylko kierujemy się asfaltem. Trasa jest przyjemna, choć znajdziemy parę podjazdów. Mijamy Groble, następnie Witków, aż dotrzemy do Jerzmanowic. Tutaj przy krzyżu musimy odbić w lewo. Zaraz po skręceniu czeka nas bardzo przyjemny zjazd, choć droga wydaje się być kręta, możemy śmiało się rozpędzić. Następnie czeka nas już płaski odcinek trasy wiodący prosto do Chojnowa.

Zjazd w kierunku Czernikowic:

Skręt w lewo (zjeżdżamy od góry) do Biskupina:

Rozwidlenie drogi polnej na końcu Biskupina: jedziemy w prawo

Droga szutrowa doprowadzi nas do kościoła w Starym Łomie:

Rozwidlenie drogi w Groblach: obieramy kierunek Chojnów

Malownicza alejka prowadząca do Witkowa:

Kręty zjazd w Jerzmanowicach:Komentarze

Świetne informacje i dokładnie opisane. Byłam, ledwo wróciłam. Jak na pierwszy raz to długa wyprawa. Pojechałam na Jerzmanowice, potem Witków, Stary Łom...udało mi się wrócić. Fajna sprawa, następna trasa będzie na Goliszów, Niedźwiedzice, Miłkowice, Dobroszów i Chojnów - polecam - bo tamtędy już jechałam.
zgłoś komentarz
Inka to my musimy się czasami mijać w trasie na bank :) tą trasę jeżdżę tak raz w m-c czasami więcej .Większość tych tras opisanych na tym portalu zresztą ,one są ,powiem tak intuicyjne ,każdy kto chce pojeździć rowerem prędzej czy później na nie wpadnie :) pozdrawiam.
zgłoś komentarz
Wszystko możliwe Psymonie, może nawet mnie wyprzedziłeś, chociaz nie jeżdżę aż tak wolno. To nie jedyna trasa, którą jeżdżę. Prawie wszsytkie tu opisane już zaliczyłam :).Teraz fajnie się jeździ, wiatr, zapach skoszonych zbóż, chociaz wiosną jest ciekawiej.
zgłoś komentarz
Wyprzedzać to raczej nie ,ja jeżdżę tak średnio 25 na godzinę ,czyli całkiem przeciętnie ale staram się utrzymywać stałe tempo .Co do zapachów to masz rację ,zapachy lata ,pól ,lasu ...uwielbiam .
zgłoś komentarz
25 km/h to całkiem szybko.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.