Pogromcy Czarnych Rokitki sensacją Pucharu Polski!

Autor MeKo
Data utworzenia: 25 lipiec 2013, 15:20 Wszystkich komentarzy: 0

Stal Stalowa Wola w I-szej rundzie Pucharu Polski pokonała, grając przed własną publicznością, występującą w ekstraklasie Cracovię 1:0!

Przypomnijmy, że klub ze Stalowej Woli gościł niedawno w naszej gminie i... mieście. "Stalówka" do Chojnowa przyjechała 12-go lipca i zatrzymała się w hotelu Pałacyk, dzień później piłkarze drugoligowca w meczu rundy przedwstępnej PP grali z Czarnymi w Rokitkach, pokonując zdobywcę Pucharu Polski na szczeblu DZP 4:2. Co ciekawe bramki strzelone przez piłkarzy Czarnych są jedynymi straconymi przez drużynę ze Stalowej Woli w tej edycji Pucharu Polski!

Następną przeszkodą stalowowolskiego klubu – w rundzie wstępnej - był występujący, także w drugiej lidze, Raków Częstochowa. Trenowani przez byłego reprezentanta Polski – Jerzego Brzęczka - Częstochowianie, nie podbili Stalowej Woli. Podopieczni Pawła Wtorka wygrali 2:0 po bramkach, kata Rokitek, Wojciecha Reimana z rzutu karnego i Wojciecha Fabianowskiego.

Mecz z Cracovią był dla, borykającej się z problemami finansowymi, Stali prawdziwym świętem. Dopisali kibice, którzy w liczbie 2 tysięcy przybyli na stalowowolski stadion, doskonale zaprezentowali się piłkarze ambitnego drugoligowca, dzielnie walcząc, nie pozwolili piłkarzom z ekstraklasy się zaskoczyć, grając uważnie z tyłu i próbując kontrataków. Od 62 minuty, po wykluczeniu gracza Cracovii, Stal grała w przewadze i zaczęła coraz śmielej atakować. Uwieńczeniem odważnej "gry do przodu" była zdobyta w 82 minucie bramka Mateusza Kantora.

Teraz kolejne poważne wyzwanie przez stalowowolską ekipą, przeciwnikiem w następnej rundzie będzie drużyna Śląska Wrocław.

Źródło: stalowka eu/ inf. własne