Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Czy nadszedł czas zmian? Poznaliśmy nowy zarząd KS Chojnowianka (foto + video)

Autor Maciek
Data utworzenia: 16 lipiec 2013, 11:58 Wszystkich komentarzy: 52


Czy nadszedł czas zmian? Poznaliśmy nowy zarząd KS Chojnowianka (foto + video)

Małgorzata Człona - prezes, Krzysztof Rudziak wiceprezes, Jakub Grządkowski – sekretarz, Fabian Rudziak i Waldemar Michowski - członkowie – tak przedstawia się nowo wybrany zarząd Klubu Sportowego Chojnowianka. Po obradach trwających trzy godziny i czterdzieści minut finalnie wybrano nowe władze. Z nadzieją patrzymy w przyszłość.

Zebranie rozpoczęło się kila minut po godzinie 18. Na wstępie Maria Kajdan – prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej wręczyła piłkarzom Chojnowianki statuetkę za awans do „okręgówki”. Za rok liczymy na kolejną nominację!


Następnie powrócono do przyjętego porządku obrad. Ku zdziwieniu wielu obecnych na sali, prowadził je mecenas Maksymilian Krej. Usilne próby poznania kwoty za udział w zebraniu spełzły na niczym. Na sali pojawiła się propozycja, aby obrady poprowadził Józef Szymański, jak podkreślił w pełni charytatywnie. Członkowie klubu wybrali płatną opcję. Propozycja odbycia zebrania tylko przy udziale członków stowarzyszenia nie została zaakceptowania. Dzięki czemu rodzicie dzieci grających w klubie, niezrzeszeni sympatycy Chojnowianki oraz media mogły pozostać na sali obrad.


Jak to zazwyczaj bywa na Walnym Zgromadzeniu pojawiły się dwie rywalizujące grupy – zwolenników byłej pani prezes i nieliczna opozycja, której dowodził nieustępliwy Józef Szymański. Przeciwnicy nie chcieli zaakceptować przede wszystkim sprawozdania z działalności zarządu, za które według nich odpowiada jedynie pani prezes.

Kilka niejasności pojawiło się również przy sprawozdaniu finansowym odczytanym przez Małgorzatę Myśliborską - księgową. Na papierze wszystko wyglądało wręcz idealnie, klub od stycznia nie zanotował ujemnego bilansu. - Na koniec czerwca klub zamknął się z zyskiem w kwocie 591,46zł - jak usłyszeliśmy w sprawozdaniu księgowej. Na pewno miała na to wpływ dwumiesięczna rezygnacja z wynagrodzenia dotychczasowego szkoleniowca Andrzeja Słowakiewicza. - Za styczeń i za czerwiec w związku ze złą sytuacją finansową klubu pan Słowakiewicz zrzekł się wynagrodzenia – powiedziała pani prezes.


Podczas spotkania członkowie klubu przywrócili odwołanych wcześniej przez zarząd członków komisji rewizyjnej – Renatę Szklarz, Romana Górnego oraz Piotra Jędrusiaka. Podobna zgodność na sali panowała podczas zmiany dotychczasowego zapisu statutowego dotyczącego ilości członków zarządu. Ponownie wrócono do ilości pięciu osób. Zgłoszono kandydatury: Małgorzaty Członki, Waldemara Michowskiego, Jerzego Wojasa, Krzysztofa Rudziaka, Jakuba Grządkowskiego, Fabiana Rudziaka, Jana Serkiesa. Burmistrz ze względów prawnych musiał zrezygnować z kandydatury. - Ja bardzo chętnie będę wspierał, tak jak do tej pory, natomiast ze względów prawnych nie mam takiej możliwości, aby być członkiem tego zacnego gremium - powiedział wytypowany. Mecenas Krej dość humorystycznie zapytał zgromadzonych – Chcecie zmienić burmistrza? W związku z odmową dwójki z nich do zarządu weszła pozostała piątka. Na 44 zgłoszone karty, głosów ważnych oddano 43. Najwięcej otrzymali Krzysztof i Fabian Rudziakowie po 39 głosów, Waldemar Michowski 37, Małgorzata Członka 35, Jakub Grządkowski 19. Wybrany zarząd spośród siebie wytypował prezesa, wiceprezesa oraz sekretarza. Na dzień 15 lipca prezesem zarządu KS Chojnowianka została Małgorzata Członka, jej zastępcą Krzysztof Rudziak, sekretarzem Jakub Grządkowski.

Życzmy powodzenia nowemu zarządowi, przemyślanych decyzji oraz samych sukcesów.

Sądząc po wystąpieniach byłych członków zarządu to jeszcze nie koniec trudniej i skomplikowanej sytuacji naszego klubu.

ffKomentarze

Tego się spodziewałem, sami swoi. Co z tego, ze ludzie nie chcą, jak inni się tam widzą. Śmiechu warte, wszystko obstawione i dograne, a krzykacze nic nie zrobili. Tak wyglądaja wybory jak w całej Polsce. Ma się te ambicje, albo jej sie nie ma.
zgłoś komentarz
Wybory przeprowadził mecenas Krej z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.Zakontraktował go Burmistrz za grube pieniądze.Burmistrz jest członkiem zarządu DZPN.Kolega bierze kolegę.Mecenas składał wnioski ,czytał z kartki i na pytania ,kto mu ten wniosek podsunął odpowiadał,że dostał na kartce.Serkies to betonowy nierefomowalny działacz z Wrocławia pokroju pana Laty z PZPN.
zgłoś komentarz
2:47 bardzo słuszna uwaga jednego z członków zarządu! Gratuluję odwagi.
zgłoś komentarz
Jan Serkies obstawił się kolegami.Członkowie klubu wybierają ponownie Członkę,głosowali jednomyślnie a to jest podejrzane.Wybór Członki świadczy o członkach klubu.Gorzej być nie może.Serkies daje ciche przyzwolenie na to,co jest w klubie.Michowski oskarżony o odstępienie meczu przez zawodnika wystartował ponownie w wyborach.Gdzie etyka?
zgłoś komentarz
Pomińmy piłkę ,to co Serkies zrobił na zebraniu to tak jak na sesji rada miasta.Tak wygląda urząd miasta,znajomi,koledzy itd.
zgłoś komentarz
Nadszedł czas na wywiad z Członką.Jakub Grządkowski wyłamał się i jest opozycjonistą wobec Członki.
zgłoś komentarz
Ktoś sprytnie to wymyślił z Jakubem.Podsuneli kandydature Jakuba,a głusujący młodzi ludzie ,jego koledzy poparli licząc ,iż on jest z Członką.Serkies za rok w listopadzie wyjedzie z miasta ,a Członkę ożenił z klubem .
zgłoś komentarz
to fest zmiany nas czekają :)
zgłoś komentarz
Całe nadzieje w 19-latku młodym działaczu Jakubie.
zgłoś komentarz
Wszyscy zostali wydymani........
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.