Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

III Biesiada Nocy Świętojańskiej w Jerzmanowicach

Autor Stowarzyszenie Jerzmanka
Data utworzenia: 02 lipiec 2013, 08:56 Wszystkich komentarzy: 0


III Biesiada Nocy Świętojańskiej w Jerzmanowicach

15 czerwca w Jerzmanowickim parku odbyła się, tradycyjna już, Biesiada Nocy Świętojańskiej, zorganizowana przez Stowarzyszenie Jerzmanka oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki. Na wolnym powietrzu, pod osłoną namiotów gościło i bawiło się z nami niemal 200 gości. Nieprzyjazna od dłuższego czasu aura i tym razem okazała się litościwa zapewniając optymalne warunki do zabawy. Na suto zastawionych stołach znalazły się wiejskie, swojskie wyroby i posiłki.

Na powitanie zaproszonych gości przygotowaliśmy tradycyjny jerzmanowicki wyrób, odparowany i skroplony przez Dziadka specjalnie na tą okazję. Wkrótce po rozpoczęciu na stołach pojawiły się gorące flaczki ugotowane przez stołówkę SP3. Zabawa na dobre rozpoczęła się, kiedy z baterii głośników uderzyły pierwsze akordy, zagrane przez "Laszkiewiczów". Ten zespół okazał się strzałem w dziesiątkę. Bezlitośni i rządni zabawy goście nie przyjmowali do wiadomości informacji o przerwie. Martwiąc się o zdrowie i kondycję zespołu, podczas jednej z "kolejek" naliczyłem 12 utworów granych pod rząd. Również zapewnione przez "Laszkiewiczów" nagłośnienie doskonale sprawdziło się na otwartej przestrzeni.


Gorące swojskie pierogi cieszyły się sporym zainteresowaniem, podobnie jak pieczone prosiaki. W przerwach zapewniliśmy naszym gościom kilka konkursów m.in. w ubijaniu masła i poszukiwaniu kwiatu paproci. Odbyły się także licytacje kilku atrakcyjnych nagród. Już trzeci raz z rzędu euro-posłanka Lidia Geringer de Oedenberg przekazała na ten cel 3 dniową wycieczkę do europarlamentu.


Przez cały czas trwania imprezy porządku pilnowała i pomagała w prowadzeniu Ochotnicza Straż Pożarna z Witkowa, za co należą się serdeczne podziękowania. Obecna też była "Mielicja", która przybyła na imprezę swoim najnowszym czterokołowym nabytkiem. Nie wiemy niestety o nich zbyt wiele - to chyba jakaś obywatelska inicjatywa.


Wraz z pierwszymi promieniami niedzielnego słońca zakończyła się III Biesiada Nocy Świętojańskiej w Jerzmanowicach. Składający sprzęt zespół i brak muzyki nie przeszkadzał jednak w zabawie gościom, którzy czuli jeszcze jej niedosyt. Wkrótce wyłonili się samozwańczy wykonawcy "unplugged", przy których muzyce mogliśmy jeszcze przez chwilę potańczyć.


Nie sposób wyrazić wdzięczności jaką darzymy wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji biesiady. Głównymi sponsorami finansowymi imprezy była Kopalnia Kruszyw Rokitki, Strefa Aktywności Gospodarczej w Legnicy oraz euro-poseł Piotr Borys. Impreza mogła się odbyć również dzięki pomocy rzeczowej okazanej nam przez: Gospodarstwo Rolne Grzegorza Rudziaka, Hurtownia Kama- Rawicz, Warzywa i owoce Jastrzębski Robert. Dziękujemy także Wójtowi Gminy Chojnów - Mieczysławowi Kasprzakowi oraz pracownikom Gminy Chojnów za wypożyczenie sceny wraz z podestem, a także sołectwom: Witków i Niedźwiedzice za wypożyczenie stołów i krzeseł. Wdzięczność należy się także wszystkim osobom które poświęciły swój czas i zasoby by pomóc w organizacji imprezy, przygotowując posiłki, piekąc ciasta, służąc transportem, pracami przygotowawczymi i porządkowymi. Kochani, to był kawał dobrej roboty. Przede wszystkim jednak dziękujemy naszym gościom, dzięki którym impreza już trzeci rok z rzędu cieszyła się niepowtarzalnym klimatem i wspaniałą atmosferą. To dzięki Wam, możemy realizować wszelkie nasze działania, o których możecie poczytać na naszej stronie, gdyż cały dochód z imprezy przeznaczony jest na nasze działania statutowe. Zatem do zobaczenia na IV Biesiadzie...

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform