Zostań pracownikiem Lidla

Horror w Rokitkach!!! Malik Bohaterem!!!!!! (foto + video)

Autor kuba
Data utworzenia: 26 czerwiec 2013, 20:38 Wszystkich komentarzy: 32

Czarni II Rokitki zwyciężyli w finale Pucharu Polski na szczeblu DZPN!!! Drużyna prowadzona przez Mirosława Zielenia pokonała na własnym boisku trzecią drużynę IV ligi dolnośląskiej, Olimpię Kowary 3:2!!! Bohaterem finału został rezerwowy Paweł Malik, który strzelił zwycięskiego gola w ostatniej minucie doliczonego czasu!!!

O możliwościach drużyny z Rokitek czwartoligowiec z Kowar przekonał się już w pierwszej połowie. To właśnie gospodarze prowadzili grę, częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali groźne sytuację. Kilkukrotnie bramce Olimpii poważnie zagroził Chrystian Serkies, jednak brakowało szczęścia. Mecz wyglądał, jakby to właśnie Czarni występowali klasę rozgrywkową wyżej. Goście stwarzali duże zagrożenie po stałych fragmentach gry i to właściwie tyle, na co było ich stać w pierwszej połowie.

Druga połowa zrobiła się bardziej wyrównana, jednak w 55 minucie szybko wznowiony rzut wolny przez Adama Szydełkę stworzył sytuację sam na sam z bramkarzem, którą z zimną krwią wykorzystał Mateusz Gołębiewski. 5 minut później mogło być już po meczu. Czarni kolejny raz wykorzystali nieporadność obrońców drużyny przeciwnej i Chrystian Serkies znalazł się oko w oko z bramkarzem rywali. Mijając go był ewidentnie faulowany i sędzia powinien podyktować jedenastkę. Ta sytuacja 'zemściła' się na Czarnych, bo chwilę później goście doprowadzili do wyrównania. Od 70 minuty Olimpia była zmuszona grać w dziesiątkę, ponieważ jeden z zawodników obejrzał drugą żółtą kartkę. Wydawało się, że z przewagą jednego zawodnika Rokitki poradzą sobie, jednak prawdziwy horror zaczął się w 75 minucie. Sytuację sam na sam wykorzystał napastnik z Kowar i było 2:1. Co arbiter odebrał gospodarzom w 60 minucie, los wynagrodził im to w 89 minucie. Podczas gdy niektórzy kibice zaczęli już opuszczać boisko, Adam Szydełko po indywidualnej akcji dograł z narożnika pola karnego do Chrystiana Serkiesa, a ten wpakował piłkę do siatki!

Po tej sytuacji Szydełkę zastąpił Pawel Malik, który w ostatniej minucie doliczonego czasu strzałem głową wpakował piłkę do siatki!!! Sędzia zakończył finał, a w Rokitkach zapanowała euforia!

Cud w Rokitkach stał się faktem! Drużyna prowadzona przez Mirosława Zielenia zdobyła Puchar Polski na szczeblu DZPN, będąc w tych rozgrywkach kopciuszkiem. Teraz Czarnych czeka runda przedwstępna Pucharu Polski, już na szczeblu centralnym!! 13 lipca Rokitki zmierzą się z drugoligową Stalą Stalowa Wola! Ten mecz najprawdopodobniej odbędzie się w Chojnowie ze względu na to, że boisko w Rokitkach nie spełnia wymogów PZPN na organizowanie tego typu spotkań. Drużynie z Rokitek gratulujemy ogromnego sukcesu i już czekamy na Cracovię!!