Dolnośląska Międzyszkolna Liga Kolarska. Sukces naszych gimnazjalistek!

Autor admin
Data utworzenia: 23 maj 2013, 09:42 Wszystkich komentarzy: 0

Uważni Czytelnicy naszego Portalu zapewne pamiętają ostatni tekst o kolarzach z chojnowskiego klubu, którzy rozpoczęli swoją przygodę z Dolnośląską Międzyszkolną Ligą Kolarską. W ostatnią sobotę młodzi miłośnicy dwóch kółek z naszego miasta udali się do Lubina by wziąć udział w III edycji imprezy.

W zawodach brali udział uczniowie „podstawówek” z Chojnowa i Budziwojowa oraz Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Z wyczerpującą, wymagającą sporych sił trasą liczącą 5 km dla szkół podstawowych oraz 10 km dla gimnazjalistów zmierzyli się: Konarzewska Hanna, Szewczyk Anna, Małek Anita, Wyszowski Kacper, Galez Maciej, Hołodowski Dawid, Hołodowski Karol, Pawlikowska Nikola i Baranowska Aleksandra.

Impreza okazała się szczęśliwa szczególnie dla naszych dziewczyn z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Jednak po kolei…

Wśród dziewcząt z „podstawówek” – 10 miejsce zajęła Hanna Szewczyk z SP3 zdobywając dla swojej szkoły 11 punktów, 14-ta była Anita Małej z Budziwojowa. Wśród chłopców – Dawid Hołodowski reprezentujący „czwórkę” był 24-ty, 3 miejsca niżej był Maciej Galez. Chłopcy z łącznie zdobyli 63 punkty (10 pozycja). Kacper Wyszowski z SP Budziwojów uzyskał 10 punktów zajmując 47 pozycję.

Jak wspomnieliśmy wcześniej – sobotni start był bardzo udany dla gimnazjalistek. Aleksandra Baranowska była pierwsza, tuż za nią uplasowała się Nikola Pawlikowska. Dziewczyny łącznie zdobyły 23 punkty zajmując drugą lokatę w ogólnej klasyfikacji w swojej kategorii. Wśród gimnazjalistów mieliśmy tylko jednego reprezentanta. Karol Hołodowski zajął 19 pozycję zdobywając 8 punktów.

Widać, że z biegiem czasu nasi młodzi kolarze radzą sobie coraz lepiej. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki w kolejnych zawodach!