Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

„Żyj smacznie i zdrowo” - Gimnazjum nr 2 najlepsze! Gwiazda YCD w Chojnowie!

Autor admin
Data utworzenia: 18 maj 2013, 11:53 Wszystkich komentarzy: 1


„Żyj smacznie i zdrowo” - Gimnazjum nr 2 najlepsze! Gwiazda YCD w Chojnowie!

Marka Winiary kojarzy się wszystkim z „żywieniem”. Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Chojnowie znani z zamiłowania do wszystkiego co „zdrowe” połączyli te hasła uzyskując tytuł przewodni w akcji, którą już po raz trzeci zorganizowało kaliskie przedsiębiorstwo. „Żyj smacznie i zdrowo” – bo pod tym hasłem odbywał się konkurs młodzi chojnowianie powinni wzbogacić o słowo „zwycięsko”. Po sukcesach w poprzednich edycjach 2013 rok okazał się ponownie szczęśliwy dla szkoły – praca wykonana przez trzecioklasistów okazała się najlepsza z całego kraju!


W roku szkolnym 2010/2011 uczniowie aktualnej klasy III „c” zadebiutowali w konkursie zorganizowanym przez Winiary. Zajęli wówczas III miejsce otrzymując w prezencie tablicę interaktywną z rzutnikiem. Kolejny rok przyniósł kolejny sukces – wyróżnienie. Rok 2013 r., pożegnalny ze szkołą był najlepszy. Plakat aktualnych trzecioklasistów okazał się najlepszy w kraju. - W tej kategorii – plakat – zostało nadesłanych najwięcej prac konkursowych, ponad 1200. Wasza praca została wybrana jako jedna z 10 najlepszych! – powiedziała przedstawicielka organizatora konkursu podczas wręczenia nagrody uczniom – tablicy interaktywnej z rzutnikiem o wartości ok. 6 tys. złotych.


14 maja 2013 r. szkoła gościła przedstawicieli marki Winiary. Poza oficjalnym wręczeniem nagród zwycięskiej drużynie goście przygotowali dla uczniów lekcję z dietetykiem oraz quiz dietetyczny z nagrodami. Jednak największą atrakcją spotkania były warsztaty taneczne z gwiazdą znaną z programu You Can Dance – Marysią Foryś. - Akcja dotyczy zdrowego żywienia - byśmy dbali o siebie, swoje ciało. Taniec jak najbardziej wpisuje się w tę kategorię. Tańcząc nie tylko świetnie się bawimy, ale również ćwiczymy swoje ciało. Ruch to zdrowie. Gdy człowiek jest szczęśliwy to też jest zdrowszy. W zdrowym ciele zdrowy duch! – powiedziała nam uczestniczka programu tanecznego.


Uczniów szkoły do warsztatów tanecznych nie trzeba było zachęcać. W większości damska część gimnazjum chciała jak najwięcej „wynieść” ze spotkania z taneczną idolką - Widziałam, że macie już jakieś osiągnięcia taneczne, więc tym bardziej jest mi miło, że przyjdą profesjonalni tancerze na warsztaty. Rozumiem, że są same dziewczynki w zespole - może to wskazówka dla Chojnowa by zachęcić również chłopaków do tańca – może hip hop? Warto pomyśleć nad warsztatami z hip hopu dla chłopaków. Zawsze brakuje męskiego pierwiastka w zespołach tanecznych! – mówiła Marysia Foryś.


I miejsce w Polsce, w kategorii „plakat” w konkursie "Żyj smacznie i zdrowo" w roku szkolnym 2012/2013 zdobyła grupa z klasy III „c” Gimnazjum nr 2 w Chojnowie w składzie: Ola Baran, Natalia Gawron, Ania Gerke, Dawid Szuleka, Natalia Jabłońska, Daria Jarosławska, Daria Kuta, Wiolka Szczerbik i Marta Mażuchowska działających pod opieką pań Aliny Bujak oraz Lucyny Spes.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Komentarze

mistrzowie pierwszego planu na zdjęciach nadal są , burmistrz juz się oduczył
, pan dyrektor ogólniaka bo jest ważny ( zwłaszcza w tym konkursie - szkoda że nie brał w nim udziału - promocja czy autopromocja ? gratulacje dla operatora aparatu że uchwyciła na jedny ze zdjęć laureatów bo nie dużo brakowało a wypromował by tylko dyrektora radnego kowalczyka i panie nauczycielki , no i humennego bo się gdzieś tam przykleił dziwnym tarfem.
tekst nad zdjęciem "Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!" tyczy się pewnie do uczestników ale nasiadówki w pierszej lini. Do boju na zdjęcia marsz.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform