Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Chojnowscy kolarze pojechali zdobyć Ziemię Leżajską

Autor admin
Data utworzenia: 22 kwiecień 2013, 14:07 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowscy kolarze pojechali zdobyć Ziemię Leżajską

Wczorajsza niedziela dla młodych kolarzy z chojnowskiego UKK „Oriens” nie należała do leniwych. Wzięli oni bowiem udział w VII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim MTB o Puchar Ziemi Leżajskiej. Zawody, które odbyły się w lesie kopeckim w Tarnogórze były jednocześnie pierwszym wyścigiem w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W zawodach udział wzięła tylko męska część klubu, a konkretnie Juniorzy Młodsi – Przemysław Kaczmarek, Karol Rokus oraz Jan Konarzewski. Młodych zawodników na miejscu zastała piękna, słoneczna pogoda i bardzo wymagająca trasa. Do Tarnogóry przybyło mnóstwo renomowanych klubów z całej Polski. Wymienić wystarczy chociażby KKW Jama Wałbrzych, Integral Collection Sławno, Warszawski Klub Kolarski czy CWKS Resovia Rzeszów. Łącznie na starcie stanęło 62 Juniorów Młodszych.


Juniorzy Młodsi mieli do pokonania jedną rundę „rozjazdową” i pięć okrążeń – każde liczyło po 3,2 km. Nasi zawodnicy niestety nie znaleźli się w czołówce. Najlepiej z chojnowian pojechał Przemysław Kaczmarek który zajął 49 pozycję. 2 miejsca niżej był Karol Rokus, 56-ty na metę dojechał Jan Konarzewski.


Niedzielne zawody były pierwszym wyścigiem, w którym zawodnicy walczyli o punkty liczone w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Przed kolarzami jeszcze dwa. Najbliższy odbędzie się 5 maja br. w Zielonej Górze. Trzymamy kciuki za jak najlepszy start naszych młodych kolarzy!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.