Query error chojnow.pl - Sukcesy kolarzy UKK „Oriens-MTB” Chojnów w Mistrzostwach Dolnego Śląska w przełajach
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Autor admin
Data utworzenia: 13 marzec 2013, 14:04 Wszystkich komentarzy: 0

Sukcesy kolarzy UKK „Oriens-MTB” Chojnów w Mistrzostwach  Dolnego Śląska w przełajach

W ubiegły weekend w Jeleniej Górze odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska o IV Puchar Piastów Śląskich w kolarstwie przełajowym w których wzięła udział drużyna kolarzy UKK „Oriens-MTB”. W sobotni ranek przy mroźnej pogodzie na Stadionie MOS w Jeleniej Górze stawiły się czołowe drużyny Dolnego Śląska. MKS „Karolina” Jaworzyna Śląska, KKW „Jama” Wałbrzych, UKS „Centrum” Nowa Ruda czy też LKKS „Górnik” Wałbrzych wystawiły najlepszych zawodników.

Jako pierwsi na stracie stanęli żacy, których w drużynie mamy dwoje. Anna Szewczyk i Maciej Galez zajęli kolejno trzecie i szóste miejsce.

Prawdziwa rywalizacja zaczęła się o godzinie 12.00, gdy na starcie stanęli młodzicy i młodziczki. Karol Hołodowski zajął punktowane dla klubu 8 miejsce, a Dawid Hołodowski miejsce 9.

We wspólnym starcie, tuż za młodzikami wystartowała bardzo mocna grupa młodziczek. Najlepiej z naszych zawodników pojechała Alicja Gałas, która po ciężkiej i karkołomnej trasie zdobyła tytuł pierwszej vice-mistrz Dolnego Śląska w przełajach zajmując drugie miejsce. Tuż za podium wyścig zakończyła Aleksandra Baranowska, która miała upadek na bardzo śliskiej trasie zajmując 4 miejsce, natomiast Nikola Pawlikowska ukończyła wyścig na 9 pozycji.

Równie dobrze w wyścigu wystartowali młodsi juniorzy zajmując kolejno miejsce 5 - Przemysław Kaczmarek, miejsce 7 - Jan Konarzewski, a Karol Rokus miejsce 10. Dzięki dobrym wynikom po pierwszym dniu drużyna znajdowała się na 4 miejscu.

Niedziela okazała się bardzo słoneczna i w II edycji IV Pucharu Piastów Śląskich przyniosła zespołowi kolejne sukcesy. Aleksandra Baranowska pojechała bardzo dobrze stając na najwyższym podium. Alicja Gałas zajęła 5 miejsce, a Nikola Pawlikowska miejsce 8.

W kategorii młodzik Dawid Hołodowski zajął miejsce 7 a, Karol Hołodowski miejsce 9.
Świetnie pojechali młodsi juniorzy - Jan Konarzewski, Przemysław Kaczmarek i Karol Rokus zajęli kolejno 6, 7 i 8 miejsce.
W klasyfikacji generalnej po dwóch dniach rywalizacji klub UKK „Oriens-MTB” zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w przełajach. Puchar dla klubu odebrał trener Waldemar Łysyganicz.

Życzymy kolejnych sukcesów w sezonie 2013!