Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Ekperyment socjologiczny blogera spod Chojnowa. MatkaKurka przed sądem

Autor admin
Data utworzenia: 23 luty 2013, 13:53 Wszystkich komentarzy: 12


Ekperyment socjologiczny blogera spod Chojnowa. MatkaKurka przed sądem

Tekstem zatytułowanym „Polską rządzą dwa ruskie cwele: Tusk i Komorowski” 42-letni bloger Piotr W. z pobliskiego Biskupina znany w sieci pod pseudonimem „MatkaKurka” miał obrazić głowę państwa. Wczoraj sędzia orzekł o winie blogera, jednak zawiesił wykonanie kary na rok.

Piotr W. z wykształcenia jest socjologiem. Tekst, który zamieścił na stronie kontrowersje.net tłumaczył jako eksperyment socjologiczny, który nie miał na celu obrazić prezydenta Polski. Jednak sąd wyjaśnił, że o takim eksperymencie nie możemy mówić bez zgody drugiej strony, której przecież nie było.


W tekście ani razu nie padło imię prezydenta, o czym również wspomniał bloger spod Chojnowa. Jednak sąd nie miał wątpliwości, że artykuł dotyczył głowy państwa.

W tekście „Polską rządzą dwa ruskie cwele: Tusk i Komorowski” obraźliwe słowo „cwel” padło 50 razy. - W żadnym ze słowników języka polskiego słowo to nie występuje. Znane jest natomiast w gwarze więziennej – informował sąd. O języku więziennym wspomniał również Piotr W., którego użył celowo by pokazać hierarchię, najniższy szczebel drabiny, gdzie „cwele” znajdują się nawet za pedofilami. W ten sposób miał opisać kondycję mentalną polskich elit.


Sąd uznał Piotra W. winnym. Zawiesił jednak wykonanie kary na rok. Wyrok nie jest prawomocny. Nie wiadomo jeszcze czy bloger się odwoła.


foto: Wojciech Obremski (lca.pl)Komentarze

http://kontrowersje.net/matka_kurka_vs_pa_stwo_polskie_wyrok_s_du_i_instancji

dogłębne wyjaśnienie cyrku związanego z wymiarem sprawiedliwości który został obnażony ze wszystkimi swoimi słabościami przez jednego socjologa .

brawo MatkaKurka - tak trzymać !
zgłoś komentarz
Artykuł 135 Kodeksu karnego (paragraf drugi), który mówi wyraźnie, że kto publicznie znieważa prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ten podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform