Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

XVIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK

Autor admin
Data utworzenia: 21 luty 2013, 11:57 Wszystkich komentarzy: 0


XVIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK

1 marca 2013 r. w kawiarence Domu Schrama odbędą się eliminacje miejskie konkursu recytatorskiego PEGAZIK. Wszyscy zainteresowani zaprezentowaniem swoich umiejętności recytatorskich proszeni są o złożenie kart zgłoszeniowych do 25 lutego br. w biurze MOKSiR.

PEGAZIK 2013 to XVIII edycja konkursu. Swoim zasięgiem obejmuje uczniów szkół podstawowych (kategoria młodsi) i gimnazjalnych (kategoria starsi) województwa Dolnośląskiego.

Młodsi uczestnicy konkursu wykonują jeden utwór będący wierszem lub fragmentem prozy, którego czas prezentacji nie przekracza 4 minut. W przypadku gimnazjalistów zarówno liczba utworów do wykonania jak i czas prezentacji się podwaja – wiersz i fragment prozy, prezentacja do 8 minut.

Jurorzy powołani przez organizatorów przy ocenianiu kierować się będą następującymi kryteriami:

a) dobór repertuaru (wartość artystyczna utworów oraz ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika),

b) interpretacja utworów,

c) kultura słowa,

d) ogólny wyraz artystyczny.

XVIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK podzielony jest na cztery etapy. Pierwszy – eliminacje szkolne, drugi - eliminacje miejskie, gminne lub miejsko-gminne, trzeci – eliminacje powiatowe, ostatni, czwarty – finał wojewódzki.

Po eliminacjach szkolnych, 1 marca br. w kawiarence MOKSiR odbędą się eliminacje miejskie. W kawiarence Domu Schrama o godzinie 16.00 zaprezentują się uczniowie szkół podstawowych, półtorej godziny później gimnazjaliści.

Zachęcamy do udziału!


źródło: MOKSiRKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.