Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Rozstrzygnięcie konkursu filmowego "Chojnowskie Impresje"! (Aktualizacja)

Autor admin
Data utworzenia: 20 luty 2013, 17:02 Wszystkich komentarzy: 9


Rozstrzygnięcie konkursu filmowego "Chojnowskie Impresje"! (Aktualizacja)

Z lekkim opóźnieniem, jednak z dumą. Poznaliśmy dziś laureatów pierwszej edycji amatorskiego konkursu filmowego „Chojnowskie Impresje”. Jury wybrało trzy filmy, których twórcy otrzymali nagrody – główną oraz dwa wyróżnienia.

Konkurs zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz nasz Portal został ogłoszony niecały rok temu. Wstępnie uroczysta gala wraz z pokazem filmów zgłoszonych do konkursu odbyć się miała w czerwcu zeszłego roku, następnie została przełożona na czas powakacyjny, by ostatecznie mieć miejsce 20 lutego 2013 r.


Punktualnie o godzinie 12.00 do sali bankietowej Domu Schrama przybyli uczestnicy konkursu, jurorzy oraz zaproszeni goście. Nie zabrakło również uczniów chojnowskich szkół.


Galę Filmową „Chojnowskie Impresje” poprowadzili organizatorzy konkursu, galę, która miała dość nietypowy przebieg. Najpierw poznaliśmy zwycięzców, następnie mogliśmy w spokoju obejrzeć zgłoszone filmy. Dodatkowo zaprezentowane zostały produkcje nie biorące udziału w konkursie, jednak stworzone również przez chojnowian i ocierające się o główny temat – miasto i gminę Chojnów.


Grono jurorskie było bardzo bogate. W jego skład weszli: Emilia Grześkowiak, Mirosława Kamińska, Barbara Landzberg, Lucyna Spes, Bona Szaban, Tadeusz Bijak, Andrzej Bobik, Stanisław Horodecki, Jerzy Janus, Mieczysław Kasprzak, Mariusz Kowalczyk, Stanisław Rokus, Jan Serkies oraz Jan Skowroński. Każdy z jego członków długi czas przed konkursem otrzymał płytę, na której znalazły się zgłoszone do konkursu filmy.


Przechodząc do sedna – pierwsze miejsce otrzymali ówcześni uczniowie Gimnazjum nr 2 – Kacper Majoch i Bartek Gajda (nieobecny na gali) za film „Chor-Ror”. Chłopcy znani są – nie tylko w szkole – z ogromnego zamiłowania do kręcenia filmów. Zwycięski film naszpikowali był ogromną ilością efektów specjalnych wymagających wysokich umiejętności filmowych. Gratulujemy!


Organizatorzy postanowili przyznać również dwa wyróżnienia. Jedno trafiło do Rafała Wyciszkiewicza za film o przewrotnym tytule „W Chojnowie nic się nie dzieje”, drugie otrzymali Łukasz Kindel i Kamil Balicki za film „Chojnów”.
Dodatkową nagrodą Kacpra i Bratka wyróżnił Jan Skowroński za film „Chor-Ror”.


Poniżej pokaz finałowy konkursu filmowego "Chojnowskie Impresje". Zapraszamy do oglądania:


Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody – kamery, książki, pamiątkowe statuetki oraz inne drobne podarki. W tym miejscu należy podziękować sponsorom, którymi byli:

- Burmistrz Miasta Chojnowa

- Wójt Gminy Chojnów

- Przewodniczący Rady Miasta

i organizatorzy.


Zgodnie z tym co mówił prowadzący galę Andrzej Urban – liczymy, że pierwsza odsłona konkursu filmowego „Chojnowskie Impresje” zachęci pozostałych mieszkańców naszych okolic do wzięcia udziału w kolejnych edycjach zabawy. Kręcenie filmów warto zacząć już dziś!
Komentarze

Mam pytanie do portalu ,czy były tylko trzy filmy zgłoszone ? i drugie za co Melinda dostał wyróżnienie od władz miasta bo jury to władze skoro nakręcił film propagandowy jak to w Chojnowie się dzieje ,czy były podane jakieś argumenty czy wypadało kogoś wyróżnić a więcej impresji 3 minutowych nie było ?
zgłoś komentarz
Filmów zgłoszonych do konkursu było bodajże 5. Jeśli jest to w pewien sposób nieodpowiadająca czy niezadowalająca to trzeba nadmienić, że konkurs był otwarty dla wszystkich, więc każdy mógł dołożyć tam od siebie "trzy grosze". Ogłoszony na wiosnę, dobrze rozpropagowany, filmy zbierano aż do końca wakacji a tu no proszę, chojnowianom jakoś obojętne są działania filmowe i takie są efekty. Jeśli mówisz zaś o tym filmie wyróżnionym to wiedz, że był to bardzo dobrze zrobiony film, któremu w pełni należy się ta nagroda.
zgłoś komentarz
jest janek jest księciunio , pobłogosławił imprezę ? jak to jest że kościół toleruje już rozwody?
zgłoś komentarz
i apropos janka to co sie stało w wąsem ?
zgłoś komentarz
Sasu dzięki za odpowiedź ,szkoda że portal nie potrafi takich informacji podać .Co do reszty tom chyba nie zrozumiałeś ,jeśli jury to władza a ktoś robi propagandowy film jak to się w Chojnowie świetnie dzieje ,jak to UM i MOKSiR robią masę świetnych imprez to wyróżnienie takiego czegoś moim zdaniem jest nie na miejscu to nie Korea południowa.Brakowało tylko aby na wszystkich imprezach Melinda bawił się pod sceną jak jedyny .Dlatego pytam o argumentację.
zgłoś komentarz
Filmy już są, zapraszamy do oglądania.
zgłoś komentarz
Psymon chyba chodziło ci o Koreę Północną? A "snopy" zgolił, żeby młodziej wyglądać.He. he...
zgłoś komentarz
W filmie u Malindy nawet słynny "Miro" się załapał z afery hazardowej.
zgłoś komentarz
no tak , jak się ma młoda d...e to trzeba się jakoś odmłodzić
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.