Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Kajakiem zimową porą? Czemu nie!

Autor Gimnazjum nr 1
Data utworzenia: 19 luty 2013, 15:33 Wszystkich komentarzy: 0


Kajakiem zimową porą? Czemu nie!

17 lutego w Ścinawie odbyły się zawody na ergonometrach wioślarskich o puchar burmistrza Ścinawy pana Andrzeja Holdenmajera. Do udziału w zawodach została zaproszona grupa realizująca w Gimnazjum nr 1 projekt „Kajakowa szkoła, czyli uczymy się Polski”. Cztero osobowa reprezentacja pojechała do Ścinawy z panią Boną Szaban – koordynatorem projektu i panem Maciejem Cieslą.

Zawody rozgrywane były w nowym obiekcie – Centrum Turystyki i Kultury, w przestronnej i ładnej sali. Gimnazjum nr 1 reprezentowali: Aleksandra Najda, Karolina Szaban, Wojciech Borkowski i Karol Biernacki. Gimnazjaliści startowali w następujących konkurencjach: indywidualnie na 250 m, drużynowo na 1000 m i w konkurencji rodzinnej na 500 m (drużyny Szaban i Cieśla).


Zawody zdominowane były przez drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych. Młodzież z Chojnowa jako jedyna ekipa reprezentowała szkołę. Będąc nowicjuszami w tej dyscyplinie sportu nie mieli szans na pokonanie którejkolwiek z drużyn strażackich. Jednak byli bardzo zadowoleni ze swojego występu, a czasy jakie uzyskali, były bardzo dobre, indywidualnie poniżej minuty, zespołowo - 4 min 3 s. Wrócili ze Ścinawy w świetnych humorach gotowi sprawdzić się ponownie za rok.


O projekcie edukacyjnym „Kajakowa szkoła, czyli uczymy się Polski” można przeczytać na stronie: www.zolty-kajak.gim1chojnow.pl
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.