Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Polsko-amerykański blues w najlepszej odsłonie, czyli Green, Price i Wiśniewski

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 15 luty 2013, 10:14 Wszystkich komentarzy: 0


Polsko-amerykański blues w najlepszej odsłonie, czyli Green, Price i Wiśniewski

Klub studencki w Akademiku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy będzie gościł na swojej scenie międzynarodowy zespół bluesowy. Zagrają Mike Greene, David Price i Łukasz „Wiśnia” Wiśniewski, którzy tworzą znakomite „Acoustic Trio”, czyli połączenie folkowego głosu, stalowego kontrabasu i jednoosobowego harmonijkowego ataku.

Koncert odbędzie się 20 lutego o godzinie 19:00 w ramach comiesięcznych spotkań z cyklu „Witelon Music Night”, organizowanych przez naszą Uczelnię. Tym razem koncertem organizowany jest wspólnie z legnickim Jazz Club Blue Monk.

Mike Greene urodził się i dorastał w Brooklynie, słuchając bluesa, gospel oraz R'n'B lat '50 i '60. Występuje zarówno jako lider zespołu, jak i muzyk solowy. Jest multiinstrumentalistą, poza gitarą graja też na banjo, mandolinie i akordeonie. Jego wrodzona znajomość muzyki amerykańskiej – folku, bluesa, country, rocka – w połączeniu z talentem songwriterskim, wieloletnim doświadczeniem scenicznym i mocnym, ciepłym głosem sprawia, że Mike kochany jest przez każdą publiczność. Stawiająca uczucia ponad techniką, odrzucająca utarte schematy i konwencje muzyka Mike'a zawiera w sobie wszelkie odcienie i oblicza bluesa. Jego naturalna charyzma i silnie emocjonalny stosunek do muzyki sprawiają, że każdy koncert ma w sobie element magii.

David Price to amerykański basista, który obecnie mieszka w Polsce. Grał w wielu znanych formacjach bluesowych m.in. z John „Broadway” Tucker Band, a jest także laureatem nagrody Grammy z afrykańskim perkusistą Babatunde Olatunji. Grał z takimi gwiazdami jak Johnny Rivers, Joan Baez oraz znakomitymi polskimi muzykami jak Leszek Cichoński i Wojtek Karolak.

Łukasz „Wiśnia” Wiśniewski jest wirtuozem harmonijki. Od wielu lat uznawany za jednego z najlepszych i charyzmatycznych wokalistów w Polsce. „Wiśnia” to także doświadczony nauczyciel gry na harmonijce ustnej oraz muzyk sesyjny.

Wstęp na koncert bezpłatny.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.