Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

W piątek pociągi staną na dwie godziny

Autor admin
Data utworzenia: 24 styczeń 2013, 10:35 Wszystkich komentarzy: 2


W piątek pociągi staną na dwie godziny

Kolejowe związki zawodowe zapowiedziały na jutrzejszy dzień dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Zostaną nim objęte spółki Polskie Linie Kolejowe, Intercity, PKP Cargo i PKP Energetyka. Pasażerowie mogą spodziewać się problemów w godzinach porannych.

Zapowiedziany strajk odbędzie się 25 stycznia 2013 r. i trwać będzie w godzinach 7.00 – 9.00. W tym czasie pasażerowie kolei mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.

Jak możemy przeczytać w komunikacie o strajku ostrzegawczy przyczyną protestu są „nieuprawnione działania Pracodawców wprowadzających wśród pracowników obowiązek określenia się w sprawie ulg przejazdowych na 2013 r”. Spór między kolejarzami, a pracodawcami trwa od sierpnia ubiegłego roku. Wtedy to PKP zapowiedziało, że przestanie wykupywać prawo do zniżek dla emerytowanych pracowników.
Związkowcy nie godzą się z tą propozycją. Chcą powrotu starych zasad bądź podwyżki rekompensującej ten stan.

Po zakończonym strajku dojdzie do spotkania zarządu PKP ze związkowcami. Od tych rozmów zależeć będzie czy odbędzie się strajk generalny na kolei.Komentarze

:)i dobrze walczyć o swoje prawa i przywileje
zgłoś komentarz
Tak naprawdę, to kolejarze walczą o swoje przywileje, a nie o pasażerów. Pasażerów to oni mają gdzieś, chodzi oto żeby mogli sobie jeździć pierwszą klasą z rodzinami prawie za darmo, mieć węgiel za darmo jakies deputaty, a co oni mają wspólnego z węglem, żeby dostawać go za darmo. W pociągu nie wiem jak Wy, ale ja nie spotkałam się z miłym zachowaniem, jeżeli tak, to były to sporadyczne przypadki.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.