Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wybory nowych władz KS Chojnowianka za nami. Andrzej Słowakiewicz nowym trenerem!

Autor Maciek
Data utworzenia: 16 styczeń 2013, 15:54 Wszystkich komentarzy: 175


Wybory nowych władz KS Chojnowianka za nami. Andrzej Słowakiewicz nowym trenerem!

Wczorajszego popołudnia w Dolnośląskim Ośrodku Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnym "Niebieski Parasol " odbyło się walne zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze KS Chojnowianka. W jego trakcie poruszonych zostało wiele istotnych kwestii związanych z klubem, wybrany został nowy zarząd zespołu, który podjął już pierwsze decyzje.

Pierwszym etapem zebrania była analiza zeszłorocznego budżetu. Przychody Klubu Sportowego „Chojnowianka” za rok 2012 wyniosły 107652,31 zł i składały się na nie poszczególne pozycje:

 • dotacja z Urzędu Miasta – 80000,00 zł
 • darowizny pieniężne – 12110,00 zł
 • zbiórka publiczna (cegiełki) – 11124,00 zł
 • składki członkowskie – 108,00 zł
 • przychody z reklam – 4240,00 zł
 • pozostałe przychody – 70,31 zł


Klub sportowy KS Chojnowianka rok 2012 zamknął z zyskiem w kwocie 2363,01 zł co władze klubu uznały za sukces. Klub wydatkował pieniądze w sposób następujący:

 • zakup materiałów (odzież sportowa, buty, opał, leki) – 24953,41 zł
 • energia elektryczna, woda – 3539,41 zł
 • usługi przewozowe – 10637,41 zł
 • wynagrodzenia z narzutami (ZUS) – 42040,31 zł
 • ekwiwalent sędziowski – 6460,00 zł
 • delegacje sędziowskie – 2417,00 zł
 • transfer zawodników – 1650,00 zł
 • usługi bankowe – 494,24 zł
 • pozostałe koszty – 2055,75 zł
 • listy zgłoszeń, opłaty, licencje, kartki – 6534,40 zł
 • inne usługo – 4507,52 zł


Jednym z kolejnych etapów spotkania było podsumowanie mijającej kadencji odczytane przez panią prezes:

Kadencja nie była łatwa, po raz pierwszy prezesem została kobieta. A wiadomo, że piłka nożna to raczej domena mężczyzn. W związku z tym nie wszyscy kibice jak i fani KS Chojnowianka do dnia dzisiejszego to zaakceptowali. Do tego pierwsze posunięcie zarządu to było wycofanie z rozgrywek drugiej drużyny seniorskiej i jej likwidacja. Klub borykał się z kłopotami finansowymi gdyż przyznana dotacja z roku na rok była niższa. W tym czasie zarząd zorganizował dla kibiców i członków stowarzyszenia:

- obchody 65-lecia klubu

- turniej oldbojów o memoriał Mariana Rabandy

- festyn rodzinny pod hasłem dzień ojca

- mikołajkowy turniej halowy

- wraz z klubem Amico Lubin zorganizowano latem 2012 r. obóz sportowy dla dzieci

We wrześniu 2011 r. biorąc pod uwagę fakt, że w przeszłości roczniki 96-97 nie były objęte szkoleniem zarząd postanowił objąć szkoleniem dzieci od 5 roku życia. Obecnie posiadamy grupy we wszystkich grupach dziecięcych dla których prowadzone są rozgrywki oraz 30-osobową grupę orzełki, to są dzieci rocznika 2005 i młodsi. (…)

Grupy młodzieżowe to „Trampkarze” i „Junior Starszy”. Ze swej strony bardzo dziękuję kadrze trenerskiej za zaangażowanie w działalność klubu, pomoc fachową(…) przepraszam za moje potknięcia i że w sprawach finansowych nie zawsze mogłam powiedzieć „tak”, wiele klubów może pozazdrościć nam tak udanej kadry trenerskiej. Cieszy fakt, że mimo spadku do rozgrywkowej klasy „A” w sezonie 2011/2012 zawodnicy grupy senior nie opuścili klubu, ale zastanowili się nad swoimi błędami, postanowili pozostać w klubie walcząc zaciekle o awans w rozgrywkach 2012/2013, w związku z tym jesteśmy liderem grupy. Obecnie grający zawodnicy to kadra młodych i bardzo młodych wspaniałych ludzi całym sercem oddanych Chojnowiance i miastu. Ludzie rozumiejący grę w piłkę nożną, ale również sytuację ekonomiczną klubu. To dzięki m.in. nim udało nam się zaoszczędzić pieniądze(…) Mało jest w naszej okolicy klubów gdzie ponad 90% zawodników to wychowankowie klubu. Rokuje to dla klubu w przyszłości bardzo dobrze. Nie wszystkie przedsięwzięcia jakie zarząd chciał wykonać udało się zrealizować. Czy przez braki finansowe czy przez brak czasu. Nie udało się Chojnowiance oficjalnie reaktywować grupy oldbojów, zorganizować grupy dziewcząt czy grupy czirliderek. Jednak te 2 lata uważam za owocne dla klubu, oceniam je pozytywnie, szczególnie, że mimo braków kadrowych udało się utrzymać grupę „Junior starszy” i zorganizować tak profesjonalne szkolenie dzieci. Na koniec chciałam podziękować za te 2 lata.


Podczas spotkania była również okazja do zadawania pytań. Korzystając z tej okazji – ku zaspokojeniu zainteresowania naszych Czytelników – dowiedzieliśmy się, że w razie gdyby chojnowskiemu klubowi nie udało się awansować do „okręgówki” pani prezes Małgorzata Członka podałaby się do dymisji, jednak zapewniała nas, że nie ma opcji, by awans się nie udał – „Jestem z drużyną na dobre i na złe”.


Zanim zdążyliśmy zadać kolejne pytanie odpowiedź na nie wyszła z dyskusji. Mimo 80 tys zł. dotacji z Urzędu Miejskiego pobierane są opłaty w wysokości 100 zł od zawodników poszczególnych grup. Docelowo wszystkie grupy młodzieżowe zobowiązane będą do uiszczenia opłaty. Warto dodać, że dzieci z biedniejszych rodzin bądź po uprzednim zgłoszeniu do osoby prowadzącej otrzymują wsparcie finansowe ze strony klubu. Temat ten wywołał sporą dyskusję wśród zgromadzonych.


Kolejne pytanie dotyczyło Andrzeja Słowakiewicza. Pani prezes nie zaprzeczyła, że był on zatrudniony w klubie, jednak stanowisko jakie piastował to asystent prezesa ds. szkoleniowych, a nie jak podejrzewano drugi trener. Jego zarobki wynosiły 1100 zł netto, gdy – dla porównania – pierwszy trener drużyny zarabiał 300 zł. Na obecną chwilę KS Chojnowianka nie posiada zakontraktowanego szkoleniowca.


Po serii pytań obrady przeszły do kolejnego punktu spotkania, czyli wyborów do zarządu. Zmodernizowano statut – kadencja zarządu wydłużyła się do 3 lat. Do wyborów zostało zgłoszonych 7 osób i na wniosek zgromadzonych ponownie zmieniono statut zwiększając ilość członków z 5 do 7. Tym samym wszyscy startujący sprawować będą kontrolę nad klubem. W trakcie zgłaszania kandydatur obecna pani prezes nie wyraziła zgody na swoją osobę, co spotkało się z ogromnym sprzeciwem obecnych na sali. Po wielu namowach Małgorzata Członka zmieniła pierwotną decyzję.

Do zarządu weszli:

 • Małgorzata Członka – prezes KS Chojnowianka
 • Paweł Węglewski – w-ce prezes ds. młodzieżowych
 • Chrystian Serkies – sekretarz klubu
 • Józef Szymański
 • Waldemar Michowski
 • Stefan Stal
 • Piotr Seheniewicz

Cieszy fakt, że tym razem wśród władz klubu znalazło się wiele młodych osób związanych ze sportem, mających spore chęci do pracy i niemniejsze osiągnięcia. Możemy liczyć na zmianę polityki klubu i „świeże” spojrzenie na wiele spraw.


Na pierwsze decyzje zarządu nie trzeba było długo czekać. Tuż po zebraniu odbyło się nadzwyczajne zgromadzenie nowo wybranych członków zarządu. Podczas tego spotkania dokonano wyboru prezesa, którym jednogłośnie została ponownie Małgorzata Członka. Dokonano także wyboru w-ce prezesa ds. sportowych, którym został Paweł Węglewski, sekretarzem mianowano Chrystiana Serkiesa.

Zarząd dokonał także wyboru nowego trenera klubu. Pojawiły się dwie propozycje. Zarząd na nowego szkoleniowca wybrał Andrzeja Słowakiewicza dotychczasowego asystenta prezesa ds. sportowych.


Podjęto decyzję, że klubu nie stać dłużej na zatrudnianie doradcy ds. sportowych. Zlikwidowano to stanowisko zaoszczędzając 1100 zł netto miesięcznie.

Zarząd klubu ustanowił wynagrodzenie dla trenera w wysokości 1000 zł netto miesięcznie. Kwota ta była propozycją dla szkoleniowca pierwszej drużyny bez względu na wynik głosowania. Dotychczasowy trener zarabiał 300 zł netto.


Już wkrótce rusza runda wiosenna. Okaże się czy decyzje podjęte przez nowy zarząd były celne.

Życzymy powodzenia!
Komentarze

Chyba jakiś błąd.Pomocnik do spraw sportowych zarabiał 1100zl i był nim pan Słowakiewicz,a trener pierwszego zespołu Rabanda 300zł.W klubie amatarskim pomocnik do spraw sportowych?Pan administrator nadzwyczajnie pomylił się.
zgłoś komentarz
No tak P.Prezes swoje nadzieje daje w "trampkarzy" i "jun. mlodszych"
to czemu musielismy placic polowe ceny za badania lekarskie skoro w innych klubach sa one za darmo !!

zgłoś komentarz
bylu to ty nie wiesz ze funkcja asystenta prezesa do spraw sportowych to najwazniejsza jest lepiej platna i wogole? 1100 w amatorskim zespole w a klasie. daliby te kase dla zawodnikow i byloby zdecydowanie lepeij
trololololooo przeciez tak malo kasy klub ma raptem ciut opnad 100 klockow
zgłoś komentarz
Patologia i wstyd ! 107 tyś na klub z tego 42 tyś na wynagrodzenia :o to jakaś kpina .Nie zostało zadane pytanie o wynagrodzenie prezes Członki ! ani o kwalifikacje ! dlaczego ? Już za samo zatrudnienie Słowakiewicza powinna podać się do dymisji.
W krajach z okrzepłą demokracją np kraje skandynawskie syn burmistrza nie miał by prawa nawet ubiegać się o taką posadę z wiadomych względów ! jednak w ciemnogrodzie wszystko jest możliwe .Żenujące jest że przy takim wysokim budżecie pani prezes pobiera kasę za to aby dzieci mogły kopać piłkę a zatrudnia się osoby z wyrokami !
Żal to komentować :(
zgłoś komentarz
Pani prezes Małgorzato Członka ! zadaje pani publiczne pytanie (zadam też w mailu do pani) ile pni pobiera pensji za prezesurę ? Mamy jako Chojnowianie wiedzieć takie rzeczy bo są one opłacane z publicznej kasy ! to nasz wspólny portfel a takie dane powinny być jawne .
zgłoś komentarz
wrze w miescie po tym zebraniu.chwile temu dzwonil do mnie kumpel i na sluchawce wisial kilka dobrych minut gadajac tylko o tym.wg niego prezesowa dziala charytatywnie i ani grosza nie zarabia w klubie
zgłoś komentarz
a co to tych kwalifikacji nie bylo czasem tak ze w jakims wywiadzie mowila ze nie ma posiada nic takiego tylko milosc do futbolu?cos mi tak swita
zgłoś komentarz
ale gdzies ta kasa na wynagrodzenie musi isc.ile dostaja pilkarze?
zgłoś komentarz
El Nino też to słyszałem i to że dokłada ze swoich :) więc skąd kwota 42 tyś na wynagrodzenia ? płaci się każdemu nawet działaczom którzy ustawiali mecze ,brali łapówki i zostali skazani prawomocnym wyrokiem za to .Jeśli pierwszy trener zarabiał 300 zł a ten z wyrokiem 1100 zł to razem wydano na nich brutto około 20 tyś rocznie ? co z resztą kasy ,dla kogo poszła.Ile będzie syn Serkiesa zarabiał ? poco sekretarz a klubie który jest w klasie A ?
zgłoś komentarz
Rodzice zapłacą za to ,prawda ,po stówce i się uzbiera .
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform