Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Witelon Music Night z zespołem Overcast

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 09 styczeń 2013, 08:50 Wszystkich komentarzy: 0


Witelon Music Night z zespołem Overcast

Pierwszy koncert z cyklu „Witelon Music Night” w nowym roku odbędzie się 22 stycznia o godzinie 18:00 w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Wystąpi lubiński zespół „Overcast”, którego muzyka to mieszanka wielu gatunków, poczynając od jazzu przez acid jazz, progress i kończąc na instrumentalu.

W skład zespołu wchodzą: Mariusz Tryniszewski - gitara basowa, prowadzenie, bębny afrykańskie, Krzysztof Gumienny – gitary, Bogusz Stępak - perkusja, przeszkadzajki (perkusjonalia) oraz Konrad Rogiński - konga, instrumenty klawiszowe, piły, flety, didgerideoo, saxofony, kanatio, perkusjonalia.

Muzycy „Overcast” doskonale łączą wszystkie gatunki muzyki lepiąc i formując je w solidną nierozerwalną całość, która zaskakuje odbiorców swoją zagadkowością. Koncerty zespołu „Overcast” są niepowtarzalnym spotkaniem się widza z odmiennym światem muzycznym zaś niebanalne pomysły muzyków pozwalają słuchaczom zagubić się w muzycznym świecie i choć na chwile oderwać się od rzeczywistości.

„Overcast” może pochwalić się wygranymi konkursami, między innymi zdobył główną nagroda na Mayday Rock Festiwal 2007 w Głogowie, podczas którego również basista zespołu Mariusz Tryniszewski otrzymał wyróżnienie dla najlepszego instrumentalisty. Formacja koncertowała przy takich znanych zespołach jak: Pilichowski Band, Quidam, Cyriam. Na co dzień „Overcast” współpracuje i tworzy muzykę do spektakli teatru OCELOT. Krzysztof Gumienny i Bogusz Stępak - gitarzysta i perkusista „Overcast” grają w Orkiestrze Rivedell i studiują jazz we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze.

Wstęp na koncert bezpłatny. Zapraszamy.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.