Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

X Festiwal Piosenki "Pryzmat" (Aktualizacja)

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 13 listopad 2012, 15:50 Wszystkich komentarzy: 0


X Festiwal Piosenki "Pryzmat" (Aktualizacja)

że 14 listopada br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozpoczną się przesłuchania solistów i zespołów, które będą rywalizować ze sobą o laury zwycięstwa podczas X Festiwalu Piosenki Studenckiej „Pryzmat”.

W tym roku na muzycznej scenie wystąpią, w kategorii soliści - Dominika Baran, Nikola Warda, Adrian Wojtków, Patrycja Kamola. Natomiast w kategorii zespoły – Światłovood, Kiedy próba, Inżynieria Środowiska, Mayoness, Semen, Gospel Wings, Ravioli, Przeciwziemia.

Ideą, która od wielu lat przyświeca Festiwalowi jest prezentacja talentu i możliwości wokalno-muzycznych środowiska akademickiego z Dolnego Śląska i okolic, choć ostatnimi laty pojawiają się również muzycy z odleglejszych części Polski. To tutaj w „Laboratorium Witelona” młodzi ludzie mają okazję do zaprezentowania studenckiej twórczości i stawiania pierwszych kroków na estradowej scenie.

Pierwszy dzień muzycznych zmagań rozpocznie się tuż po godzinie 15:00. Wówczas młodzi muzycy i wokaliści, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na estradowych scenach zaprezentują swoją twórczość. Przesłuchania zakończa się około 18:30. Następnie Jury Festiwalu wyłoni laureatów.

Drugiego dnia to jest 15 listopada odbędzie się natomiast uroczyste rozdanie nagród i koncert Gwiazdy Festiwalu, którą w tym roku jest Stanisław Soyka – wokalista jazzowy, skrzypek, pianista, gitarzysta i kompozytor, poeta.

Koncert odbędzie się godzinie 17:30 w budynku Centrum Konferencyjno-Widowiskowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Organizatorami przedsięwzięcia są Duszpasterstwo Akademickie „Ikona”, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, oraz Legnickie Centrum Kultury.


Aktualizacja (15.11.2012 r.)

W wyniku wczorajszych przesłuchań solistów i zespołów podczas X Festiwalu Piosenki Studenckiej PRYZMAT do Finału przeszli następujący wykonawcy:

Zespoły:

  • Światłovood
  • Inżynieria Środowiska
  • Ravioli
  • Przeciwziemia

Soliści:

  • Nikola Warda
  • Patrycja Kamola

Dzisiaj, 15 listopada drugi dzień festiwalowych zmagań. Przesłuchania zaczynają się o godzinie 14.00 i potrwają do godziny 16.00. Każdy z finalistów zaprezentuje dwa utwory.

O godzinie 17.30 zapraszamy na Uroczystą galę rozdania nagród i koncert Gwiazdy Festiwalu, Recital Stanisława Soyki.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.