Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Mamy w Chojnowie Puchar Polski w wadze ciężkiej!

Autor Arkadiusz Lewandowski
Data utworzenia: 12 listopad 2012, 13:37 Wszystkich komentarzy: 153


Mamy w Chojnowie Puchar Polski w wadze ciężkiej!
W ubiegły czwartek rozpoczęły się zmagania bokserów w Pucharze Polski. Na imprezie nie zabrakło oczywiście reprezentantów Champion Powiat Legnicki. Cała gala odbyła się w Lesznie, miesiąc wcześniej odbyły się eliminacje w Świdnicy, które przeszło dwóch bokserów:

1. Mateusz Stachurka w kategorii do 60 kilogramów (waga lekka)

2. Kamil Mroczkowski w kategorii +80kg (waga ciężka)

Całość rozpoczęła się w czwartek od oficjalnego ważenia zawodników oraz badań lekarskich. W piątek bokserzy zameldowali się w ringu.

Mateusz Stachurka pechowo wylosował rywala w pierwszym pojedynku. Jak się później okazało – zdobywcę Pucharu Polski oraz najlepszego technicznie zawodnika turnieju – reprezentanta BKS Skorpion Szczecin. Warto nadmienić, że pierwszą rundę wygrał Mateusz, jednak przeziębienie dało znać o sobie (tak to jest jak się nie nosi czapkismile).

Nieco inaczej było w przypadku Kamila Mroczkowskiego, który trafił „wolny los” i tym samym awansował od razu do półfinałów Pucharu Polski. W pierwszym pojedynku mój podopieczny zmierzył się z reprezentantem Śląska. Swoją walkę wygrał zdecydowanie 3:0 na punkty.


W walce finałowej Kamil rywalizował z lokalnym zawodnikiem – reprezentantem Leszna

Po bardzo dobrym pojedynku wygrał i zdobył Puchar Polski! Można wręcz powiedzieć, że w ringu była „wojna”, emocji nie zabrakło, a sama rywalizacja była na najwyższym poziomie. Kamil pokazał się z bardzo dobrej strony.


Przekornie można powiedzieć, że Puchar Polski „nie” jest żadnym sukcesem dla miasta. Ciężko pracujemy i dzięki temu udaje się osiągać w moim przekonaniu sukcesy na arenie krajowej bądź międzynarodowej. Nasz burmistrz nie potrafił tego docenić.

Już za tydzień mamy szanse na kolejny Puchar Polski Juniorów w wadze lekkiej. Do rywalizacji bowiem przystąpi Łukasz Niemczyk.

Ponadto zostaliśmy zaproszeni przez Energetykę Lubin na galę boksu do Cuprum Areny. Podczas tej imprezy odbędą się trzy walki zawodowe, więc moi podopieczni ponownie będą mieli zapewnione kolejne doświadczenie. Podczas gali wystąpią: Oskar Łużny oraz Kacper Harkawy.

Z tego miejsca pragnę podziękować Starostwu Powiatowemu w Legnicy oraz miejscowym biznesmenom za bezinteresowną pomoc.

Serdecznie zapraszam na darmowe treningi chłopców z roczników 1999-2000, które odbywają się codziennie o godzinie 18 w salce PZSu przy ul. Witosa.Komentarze

Karta nauczyciela;
Nauczyciel, który uchybia godności zawodu nauczyciela lub obowiązkom, jakie nakłada na niego Karta Nauczyciela, musi liczyć się z odpowiedzialnością dyscyplinarną. Od 1 września 2009 r. odpowiedzialności tej podlegają wszyscy nauczyciele – bez względu na podstawę nawiązania stosunku pracy, a nie tylko tak jak dotychczas nauczyciele zatrudnieni na podstawie mianowania (mianowani i dyplomowani).
zgłoś komentarz
Wyrok nakazowy
„Prawomocny wyrok nakazowy skazujący nauczyciela za przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. powoduje wygaśnięcie stosunku pracy na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela”. Tak orzekł Sąd Najwyższy w wyroku13 z dnia 29 kwietnia 2005 r. rozpatrując kasację nauczyciela skazanego wyrokiem nakazowym z art. 178a § 1 k.k.
Tymczasowe aresztowanie
W uchwale14 z dnia 8 maja 1987 r. Sąd Najwyższy stanął na stanowisku, że „stosunek pracy mianowanego nauczyciela wygasa z mocy art. 26 ust. 1 pkt 4 KN z dniem uprawomocnienia się wyroku skazującego na karę pozbawienia wolności, także wówczas, gdy na poczet tej kary zaliczono okres tymczasowego aresztowania”.
zgłoś komentarz
Psymon pana Andrzeja zostaw w spokoju.On jest bardzo dobrym nauczycielem.Nie wierze,aby kogoś nabił,a ty możesz odpowiedzieć za pomawianie.
zgłoś komentarz
Wszytko co powyżej tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości !
@obiecasiek wytłumacz jak w tym przypadku szkoła obeszła kartę nauczyciela ? Żeby była jasność jestem krytykiem rządów obecnego burmistrza i rady miasta ,jestem za tym aby pieniądze znalazły się tam gdzie są wyniki a nie gdzie Serkies swoimi ludźmi obsadza stanowiska prezesów .Jednak jak byłym i jestem przeciwnikiem zatrudniania jako trenera osoby skazanej prawomocnym wyrokiem za łapówki i ustawianie meczów taki sam stosunek będę maił tu .Ludzie pracujący z dziećmi i młodzieżą powinni dla nich autorytetami nie tylko fachowcami .Możliwe że czegoś nie wiemy ,skoro jesteś osobą zorientowaną liczę na odp.
zgłoś komentarz
Psymon a co ma szkoła do tego?Lewandowski to instruktor boksu zapewne,a szkoła wynajmuje mu sale.Jako obywatelka sprawdzę wszystko.
zgłoś komentarz
@beata1 twoja wiara mnie nie interesuje ja wiem co widziałem ,może podejdź do "magistra" Matuszewskiego i zapytaj jak wychowywał damski bokser dzieci w SP1 ! podałem ci konkretne przykłady a jest ich więcej ,wierz sobie w co chcesz .Kiedyś jak to samo pisałem zalogowała się jego córka nie wierząc podobnie jak ty co w jej przypadku jest zrozumiałem ,poprosiłem ją aby z tatem porozmawiała od tamtej pory i od tamtej pory zamilkła... Zresztą jesteś jak klakier UM i burmistrza w tym temacie osobą niewiarygodną i nie posiłkujesz się żadnymi argumentami .Jak się odniesiesz do braku wykształcenia Matuszewskiego ? pełni role nauczyciela ?
zgłoś komentarz
Pracuje na ternie szkoły z dziećmi wiec szkoła musi brać odpowiedzialność za to .Pracując z dziećmi i młodzieżą nigdy nie jest się tylko się tylko trenerem ale i wychowawcą i autorytetem .W razie "W" to dyrektorka szkoły jako pierwsza zostanie pociągnięta do odpowiedzialności !
zgłoś komentarz
Słyszałam,że nie ma licencjatu,ale jakiś punkt regulaminu pozwala na naukę w szkole.
zgłoś komentarz
Psymon,a ja zwykła obywatelka mogłabym sprawdzić pana Lewandowskiego ?
zgłoś komentarz
@beata1 ja ciebie oto nie pytam a @obiecaśka ,twoje domysły mnie nie interesują ! ty prawdę mówiąc nie masz nic do powiedzenia .Masz jakiś uraz osobisty uraz do tej osoby i bezkrytyczna postawa wobec władz ,burmistrza i szkoły dyskwalifikuje ciebie jako poważnego rozmówcę.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.