Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Mamy w Chojnowie Puchar Polski w wadze ciężkiej!

Autor Arkadiusz Lewandowski
Data utworzenia: 12 listopad 2012, 13:37 Wszystkich komentarzy: 153


Mamy w Chojnowie Puchar Polski w wadze ciężkiej!
W ubiegły czwartek rozpoczęły się zmagania bokserów w Pucharze Polski. Na imprezie nie zabrakło oczywiście reprezentantów Champion Powiat Legnicki. Cała gala odbyła się w Lesznie, miesiąc wcześniej odbyły się eliminacje w Świdnicy, które przeszło dwóch bokserów:

1. Mateusz Stachurka w kategorii do 60 kilogramów (waga lekka)

2. Kamil Mroczkowski w kategorii +80kg (waga ciężka)

Całość rozpoczęła się w czwartek od oficjalnego ważenia zawodników oraz badań lekarskich. W piątek bokserzy zameldowali się w ringu.

Mateusz Stachurka pechowo wylosował rywala w pierwszym pojedynku. Jak się później okazało – zdobywcę Pucharu Polski oraz najlepszego technicznie zawodnika turnieju – reprezentanta BKS Skorpion Szczecin. Warto nadmienić, że pierwszą rundę wygrał Mateusz, jednak przeziębienie dało znać o sobie (tak to jest jak się nie nosi czapkismile).

Nieco inaczej było w przypadku Kamila Mroczkowskiego, który trafił „wolny los” i tym samym awansował od razu do półfinałów Pucharu Polski. W pierwszym pojedynku mój podopieczny zmierzył się z reprezentantem Śląska. Swoją walkę wygrał zdecydowanie 3:0 na punkty.


W walce finałowej Kamil rywalizował z lokalnym zawodnikiem – reprezentantem Leszna

Po bardzo dobrym pojedynku wygrał i zdobył Puchar Polski! Można wręcz powiedzieć, że w ringu była „wojna”, emocji nie zabrakło, a sama rywalizacja była na najwyższym poziomie. Kamil pokazał się z bardzo dobrej strony.


Przekornie można powiedzieć, że Puchar Polski „nie” jest żadnym sukcesem dla miasta. Ciężko pracujemy i dzięki temu udaje się osiągać w moim przekonaniu sukcesy na arenie krajowej bądź międzynarodowej. Nasz burmistrz nie potrafił tego docenić.

Już za tydzień mamy szanse na kolejny Puchar Polski Juniorów w wadze lekkiej. Do rywalizacji bowiem przystąpi Łukasz Niemczyk.

Ponadto zostaliśmy zaproszeni przez Energetykę Lubin na galę boksu do Cuprum Areny. Podczas tej imprezy odbędą się trzy walki zawodowe, więc moi podopieczni ponownie będą mieli zapewnione kolejne doświadczenie. Podczas gali wystąpią: Oskar Łużny oraz Kacper Harkawy.

Z tego miejsca pragnę podziękować Starostwu Powiatowemu w Legnicy oraz miejscowym biznesmenom za bezinteresowną pomoc.

Serdecznie zapraszam na darmowe treningi chłopców z roczników 1999-2000, które odbywają się codziennie o godzinie 18 w salce PZSu przy ul. Witosa.Komentarze

Ciekaw jestem co będzie kiedy zawodnicy (bokserzy , kolarze czy tenisiści stołowi)
zaczną osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej , pewnie wtedy to Burmistrz będzie
sobie przypisywał sukces , niestety wtedy to właśnie wszyscy też będą go mieli .....
zgłoś komentarz
Co niektórzy to tak mnie rozśmieszają a zwłaszcza betal.Nie mogę pojąć twojej logiki myśleniowej.Jak już Pan Lewandowski oznajmił , że nie ma zamiaru prosić Pana burmistrza o pomoc ,ale jak widzę ty nie rozumiesz wogólę wpisów dodawanych przez pana Lewandowskiego.A po za tym zamiast się cieszyć z pucharu Polski który zdobył 15/16 letni chłopiec to ty cały czas krytykujesz jaki pan Arkadiusz jast a jaki nie jest.Jakoś do tej pory nic nie stało się dzieciom trenowanym przez Pana Lewandowskiego,a po za tym boks jest tak samo kontuzyjny jak np.piłka nożna,bo w końcu w piłkę się kopię a w boksie się broni przed przeciwnikiem.To,że twoje dziecko nie mogło by pójść na boks to już i wyłącznie twoja sprawa ,ale o ile mi wiadomo na boks w ciągu roku uczęszczało bardzo dużo osób i dorosłych i dzieci.
zgłoś komentarz
A poza tym piszesz,że"gdyby pan Arkadiusz miał pieniądze, nie pamiętał by dawno o burmistrzu"a to wcale nie jest tak burmistrz tylko utrudnia zamiast cieszyć się że jego miasto było podkreślam było!reprezentowane dużo razy na różnorodnych zawodach w kategori boksu !
A tak po za tematem w lustro to powinnaś się popatrzeć ty beatal! Rozśmieszacie mnie ludzie!
zgłoś komentarz
A i gdyby boks był niebezpieczny to chyba wogóle nie wymyślili by go tak!?! ;/ -.-
zgłoś komentarz
Masz rację kokoko, gdyby boks był niebezpieczny, to nie byłoby takiej dyscypliny sportu. No i jeszcze przytoczę zaproszenie p. Lewandowskiego ..."Serdecznie zapraszam na darmowe treningi chłopców z roczników 1999-2000, które odbywają się codziennie o godzinie 18 w salce PZSu przy ul. Witosa."...Ciekawa jestem, który z trenerów za darmo trenuje?, a ten pan z tego co wyczytałam to robi i na dodatek odnosi sukcesy. Myślę, ze należy się cieszyć, ze jest ktoś był taki, czy inny nie świadczy, ze nadal jest!
zgłoś komentarz
No właśnie a w kwestii pieniędzy Pan Lewandowski robi to z miłości do boksu , a więc nie słyszałam żeby niektórzy trenerzy nie brali pieniędzy ani robili to z miłości i nic na tym nie zarabiali tak ?! Skoro już jest ten temat to chcem jeszcze dodać , że za darmo mało kto robi ...
A po za tym Pan Lewandowski robi to za darmo i jeszcze z własnej kieszeni funduje wyjazdy i.t.d :/ A więc obaliłam mit w kwestii pieniędzy . :)
zgłoś komentarz
po tym poznaje sie pasjonatow wlasnie ze pracuja z mlodzieza za darmo.jak ktos juz wczesniej napisal u nas w miescie sa to przedewszystkim pan Arek z boksu i pan Gienek z kolarzy. co jest niesamowite to wlasnie te kluby odnosza najwieksze sukcesy a nie chojnowianka ktora ma wsparcie z miasta ogromne
zgłoś komentarz
Ci,co znają pana Arka i są odpowiedzialnymi ludzmi powinni powiedzieć mu:NIE W PRACY Z DZIEćmi i MŁODZIEŻĄ.
zgłoś komentarz
Pan Andrzej bił po twarzy uczniów?Psymon nie sądze,by pan Andrzej tak robił.Za to możesz zostać pozwany do sądu.A ja sama porozmawiam z rodzicami pana Lewandowskiego.Rodzice muszą wiedzieć,kto trenuje ich dzieci.Pedagog z Lewandowskiego żaden ,bokser teź,a trener nie oglądałam treningów jego.Do pracy z młodzież potrzeba szczególnych ludzi.h
zgłoś komentarz
Psymon piszesz o przemianie Arkadiusza i nowej drodze.Czym zajmuje się Lewandowski obecnie poza szkoleniem dzieci,z którego nie pobiera pieniędzy jak sam twierdzi?Więc proszę przestać atakować władze miasta ,a napisać coś o sobie panie Lewandowski?Nigdy nie pozwoliłabym ,by moje dziecko trenował Lewandowski!!!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.