Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Tenis Stołowy w "Chojnowie????" Jerzmanowicach.

Autor Stowarzyszenie "Jerzmanka"
Data utworzenia: 25 październik 2012, 09:13 Wszystkich komentarzy: 49


Tenis Stołowy w "Chojnowie????" Jerzmanowicach.

Tenis Stołowy w " Chojnowie???? " Jerzmanowicach.

Tenis Stołowy wydaje się mało popularnym sportem wśród mieszkańców Chojnowa. Jednak... pewnie mało kto wie w gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie od wielu lat chłopcy jak i dziewczęta grają w popularnego "ping-ponga" ze sporymi sukcesami nie tylko w gminie ale i powiecie legnickim. Lecz zanika już powoli ten sport gdyż najprościej mówiąc nikt nie inwestuje w niego w mieście Chojnowie... ale!

Znalazł się ktoś kto się tym zainteresował w pobliskiej wsi Jerzmanowice. Jest tam stowarzyszenie które opłaciło chłopakom licencje. Mało kto wie, że niegdyś w Chojnowie była nawet - nie jestem pewien - ale trzecia liga. A teraz? Chłopcy grali rok w lidze, lecz pieniądze który dawała szkoła Gim 1 nie wystarczały i utrzymało się to tylko rok. Lecz teraz zostało to "wskrzeszone" i Jerzmanowice opłacają działalność drużyny występującej właśnie pod nazwą Jerzmanowic. „Jak to?” można zapytać - takie miasto pompujące takie pieniądze w piłkę nożną nie ma na opłacenie dojazdów na mecze Tenisistów Stołowych, których transport kosztuje w ciągu całego sezony tyle, co opłacenie sędziów w ciągu JEDNEGO MECZU KS Chojnowianki. NIKT SIE TYM NIE INTERESUJE. Widocznie lepiej dawać kasę na kopanie się po czołach w A-klasie?

Chłopcy, a w zasadzie już mężczyźni, bo część z nich ma już założone rodziny na które pracują i utrzymują, a także znajdą się tam uczniowie grający dla zabawy, szkolą się w tenisa stołowego w budynku Gimnazjum nr 2 w Chojnowie na czterech starych stołach i siatkach, w które to sami musieli zainwestować. Dlaczego nie mogliby występować pod nazwą KS Chojnowianka Chojnów lub pod szyldem miasta Chojnowa? Utrzymanie wiele nie kosztuje, tylko paliwo na dojazdy, no i choćby sprzęt okładziny do rakietki, deski dla zawodników, siatki, może stół? Koszt złożenia jednej rakietki profesjonalnej dla zawodnika to koszt 200 zł czyli tyle ile para butów dla piłkarza, lecz zawodników tenisa stołowego jest tylko 5-8, a piłkarzy w klubie?

Wnioskując - ten artykuł napisałem po to by może ktoś z miasta wybrał się na jakiś trening i się tym zainteresował. Przecież to są mieszkańcy Chojnowa, a muszą występować tam gdzie pieniądze - pod nazwą wsi Jerzmanowice?Komentarze

Nie przesadzam,Psymon nie wszystko jest ok w Chojnowiance,ale jeden klub nie powinien zle pisać o drugim klubie.
zgłoś komentarz
Niechciałem poinformować,a portal też o tym pisał ostatnio,że MOKSiR robił nabór do nowo otwartych sekcji plastycznej,ceramicznej,fotograficznej i jakoś niedawno nie było chętnych,choć słyszałem,że do foto dla początkujących utworzyli aż 2 grupy,co pokazuje,że chętni byli.Więc jednak cos próbuja robić dla młodzieży.Jeśli chodzi o sport,który jest wpisany w nazwę,to tu faktycznie porażka.I niestety kolejni sportowcy z miasta muszą reprezentować gminę zamiast reklamować miasto.Jestem za pomysłem,który chce wprowadzić ministra Mucha,by rozdzielać kasę zgodnie z wynikami
zgłoś komentarz
Chciałem, miało być
zgłoś komentarz
Jest problem,proszę isc do Serkiesa.Tenis dużo srodków nie potrzebuje,więc moźna temat załatwić.Podpisał się Jerzmanka i opisuje Chojnowiankę.Psymon ty możesz tak pisać,ale nie inny klub.
zgłoś komentarz
O i właśnie przeczytałem,że chcą stworzyć pracownię wokalną.Super pomysł.Więc jak powstanie,to zapiszę się, ku uciesze wiadomo kogo
zgłoś komentarz
Mendolino ale do tego potrzebny jest jeszcze słuch ,ja ci tam życzę powodzenia ale nie szkoda czasu ,Jimem Morrisonem to ty już raczej nie będziesz.
zgłoś komentarz
Mendalina ma słuch i głos to talent
zgłoś komentarz
Mendo to wy chyba jesteście,skoro nie potraficie poprawnie odmienić mojego pseudo.Coś mi się wydaje,że to ty nie masz słuchu,skoro tak uważasz.A Morrisonem nie chcę być,bo zamierzam pożyć jeszcze trochę
zgłoś komentarz
Mendolin co tak szalejesz @stefciu tak ci kadzi że masz taki talent jak Morrison a ty się denerwujesz .Jednak ja się z nim nie zgadzam i uważam nie masz ani słuch ani zdolności wokalnych ,śpiewając śp Niemena dopuszczasz się profanacji .Ty sobie z tego sprawy nie zdajesz właśnie dlatego że nie masz słuch ,tak to działa.
zgłoś komentarz
Ale ja sie nie przejmuję twoimi opiniami i dalej bedę sobie śpiewał i od czasu do czasu występował,przykro mi.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform